Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Volejbalisti Chemesu po základnej časti piaty

Sportnet|Publikované 18. dec 2003 o 00:00

Humenné - Volejbalisti VK Chemes Humenné majú za sebou základnú časť volejbalovej extraligy mužov, keď im po odohraní osemnástich stretnutí patrí

piate miesto. Aj keď pred sezónou boli ciele omladeného družstva pohybovať sa v strede tabuľky, samotná súťaž ukázala, že v schopnostiach zverencov trénera Štefana Hronca je viac, a tak generálny sponzor Chemes, a.s. ciele v sezóne prehodnotil a upravil ich na umiestnenie medzi najlepšou štvoricou. Po prvej časti unikla táto priečka Humenčanom pomedzi prsty až v samom závere, keď na vlastnej palubovke prehrali v päťsetovej dráme Zvolenu a štvrté miesto tak získali zatiaľ práve volejbalisti z Horehronia. "Aj keď piate miesto po základnej časti nie je katastrofou, je škoda, že sme sa medzi prvú štvoricu neprebojovali už teraz, pretože v najbližšom období by sme sa mohli už nerušene pripravovať na play-off. Takto nás čakajú ešte náročné boje o udržanie si výhodného miesta pred ďalšou časťou sezóny. Verím však, že po skončení sezóny budeme v tabuľke aspoň jedno miesto vyššie," vyjadril presvedčenie humenský kormidelník. Úvod súťaže sa Humenčanom nanajvýš vydaril, pretože po dvoch kolách im patril post lídra. V treťom kole cestovali do Prešova na derby vtedy ešte neporazených družstiev. Výsledok 3:1 pre domácich sa však nakoniec zmenil v prospech chemesákov."Musím sa priznať, že s takým optimistickým úvodom pred sezónou som nerátal, no myslím, že chlapci si umiestnenie na čele zaslúžili. V zápasoch sme podávali vynikajúce výkony, súperov sme predčili kvalitou vo všetkých činnostiach a veľkým hnacím motorom pre hráčov bola aj psychická sila. Vo východniarskom derby dosiahli Prešovčania svojim herným umením zaslúžené víťazstvo, no administratívnou chybou vo vlastných radoch ho stratili. S takýmto výsledkom sme nepočítali, ale získaný bol nás potešil," konštatoval Š. Hronec. Na súperovej palubovke Humenčania prekvapili najmä v Púchove a Dubovej. Najprv nečakaným víťazstvom a potom prehrou. "Zápas v na púchovskej palubovke sme odohrali v čase, keď sa družstvu darilo. Po výhre v Novom Meste sme mali na konte tri víťazstvá, chlapci si verili a bez psychických zábran sme úradujúceho majstra, ktorý nepodal optimálny výkon doslova prevalcovali. Presným opakom bola situácia pred Dubovou, keď po nešťastnom domácom zápase s VKP a hladkej prehre vo Zvolene ostali hráčom na duši hlboké "šrámy", a tak proti oduševnene bojujúcim Dubovčanom nedokázali podať ani priemerný výkon," objasnil stretnutia tridsaťdvaročný Revúčan.

Cieľ pred nadstavbou tak majú volejbalisti Chemesu nemenný - umiestniť sa medzi najlepšou štvoricou. K tomu potrebujú úspešné výsledky v skupine o 5. až 10. miesto, aby si udržali piate, resp. šieste miesto, ktoré im zaručí play-off. Prvý krok už majú v podobe hladkého víťazstva nad Dubovou (3:0) za sebou. Ostáva ešte deväť kôl a potom, dúfajme že úspešné, barážové stretnutia.

Súvisiace články