Slovákov pripravila o bronz chyba, ženy mali 12 trestných sekúnd

Jakub Grigar. (Autor: TASR)
TASR, SITA|26. máj 2022 o 18:26

Slováci obsadili nepopulárne 4. miesto.

ME vo vodnom slalome - finále

3xK1m:

1.

Česko

99,40 s

(2)

(Jíří Prskavec, Ondřej Tunka, Vít Přindiš)

2.

Poľsko

+ 1,69 s

(2)

(Michal Pasiut, Jakub Brzezinski, Dariusz Popiela)

3.

Nemecko

+ 2,07 s

(0)

(Hannes Aigner, Noah Hegge, Stefan Hengst)

4.

Slovensko

+ 2,27 s

(2)

(Martin Halčin, Jakub Grigar, Adam Gonšenica)

3xK1ž:

1.

Francúzsko

115,30 s

(2)

(Camille Prigentová, Romane Prigentová, Emma Vuittonová)

2.

Veľká Británia

+ 3,34 s 

(2)

(Kimberley Woodsová, Mallory Franklinová, Megan Hamerová-Evansová)

3.

Poľsko

+ 5,93 s 

(6)

(Klaudia Zwolinská, Natalia Pacierpniková, Dominika Brzeská)

7.

Slovensko

+ 9,58 s

(12)

(Eliška Mintálová, Zuzana Paňková, Simona Glejteková)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hliadka slovenských kajakárov v 3xK1 v zložení Jakub Grigar, Martin Halčin a Adam Gonšenica skončila vo štvrtkovom popoludňajšom finále na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši tesne pod stupňami víťazov.

Slováci obsadili nepopulárne 4. miesto s mankom 2,27 na víťazných Čechov, pričom za tretími Nemcami zaostali o dve desatiny sekundy. Striebro si vybojovali poľskí reprezentanti. Spomenutí Česi obhájili zlato z vlaňajšieho kontinentálneho šampionátu v Taliansku.

Ešte predtým slovenskú ženskú hliadku v zložení Eliška Mintálová, Zuzana Paňková a Simona Glejteková klasifikovali vo finále na konečnom 7. mieste. Slovenky s 12 trestnými sekundami mali v cieli manko 9,58 s na víťazné reprezentantky Francúzska. Druhé boli Britky (+3,34 s) a tretie Poľky (+5,93 s).

Zo štvrtkovej kvalifikácie postúpili do sobotňajšieho finále štyri slovenské lode - medzi kajakárkami iba Eliška Mintálová, medzi kajakármi idú ďalej Jakub Grigar, Adam Gonšenica aj Martin Halčin.

Mintálová dosiahla v 1. kvalifikačnom kole desiaty najlepší čas, keď za najlepšou Mallory Franklinovou z Veľkej Británie zaostala o 4,16 sekundy. Simona Glejteková a Zuzana Paňková neuspeli v prvej kvalifikácii ani v opravnej jazde.

Strieborný olympijský medailista z Tokia Jakub Grigar bol medzi mužmi druhý v 1. kole kvalifikácie, za víťazom prvej kvalifikácie Rakúšanom Felixom Oschmautzom zaostal o 56 stotín sekundy.

Oprave sa vyhol aj Adam Gonšenica, ktorý obsadil 19. pozíciu. Martin Halčin v prvom kole kvalifikácie obsadil nepostupový 23. stupienok, v druhom dosiahol tretí najlepší čas a v sobotu nebude chýbať medzi semifinalistami.

V piatok do hry na kontinentálnom šampionáte vstúpia aj kanoisti. Počas víkendu sa na Liptove v sobotu uskutočnia semifinále a finále kajakárov a kajakárok aj kvalifikácia v extrémnom slalome, v nedeľu o medaily zabojujú kanoistky aj kanoisti a cenné kovy rozdajú po vyraďovacích jazdách aj v extrémnom slalome.