Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Vodný slalom: O tituly majstrov i nomináciu sa bude bojovať v L Mikuláši

TASR|6. jún 2002 o 14:52

Liptovský Mikuláš 6. júna (TASR) - Aj keď tentoraz majstrovstvá Slovenska slalomárov na divokej vode nespestrí v Liptovskom Mikuláši počas víkendu zahraničná ...

Liptovský Mikuláš 6. júna (TASR) - Aj keď tentoraz majstrovstvá Slovenska slalomárov na divokej vode nespestrí v Liptovskom Mikuláši počas víkendu zahraničná konkurencia, kompletná účasť najlepších domácich vodákov bude garanciou nevšedného zážitku. Na trati Orava sa bdue bojovať v sobotnej kvalifikácii a nedeľnom finále nielen o tituly domácich majstrov, ale aj o nomináciu do reprezentačných výberov.

Majstrovstvá Slovenska uzatvárajú trojicu nominačných pretekov, ktoré určia reprezentačné výbery na Svetové poháre i majstrovstvá sveta juniorov (9.-11.8. vo Wietrznici v Poľsku) a seniorov (23.-25.8. vo francúzskom Bourg St. Maurice). Skladba slovenskej reprezentácie sa určí na základe olympijského podovania na troch pretekoch, podľa výsledkov MTS, Slávia UK Cupe a teraz na majstrovstvách SR. Priamu nomináciu si na základe vlaňajších prvenstiev v konečnom poradí SP vybojovali Kaliská, Martikán a bratia Hochschornerovci.

Oba dni majstrovstiev Slovenska na rekonštruovanej náročnej trati Orava postaví bránky tréner Peter Hochschorner. Voda v umelom kanáli pulzuje po dažďoch v akurátnom stave, a tak by nemala byť núdza o vrcholné zážitky.

Vlani sa s viacerými miernymi prekvapeniami tituly bez jedinej obhajoby udeľovali v Čunove pre Juraja Minčíka (C1), Jany Dukátovej, Petra Cibáka (K1), Milana Kubáňa - Mariána Olejníka (C2).

Predvlani si z Liptovského Mikuláša tituly odniesli singlista Michal Martikán, kajakári Elena Kaliská, Miroslav Stanovský a deblisti Pavol a Peter Hochschornerovci.

V roku 1999 v Čunove si tituly vybojovali Martikán, kajakár Peter Nagy, Kaliská a Kubáň s Olejníkom.

V roku 1998 triumfovali v Čunove Martikán, Stanovský a Gabriela Brosková (K1) a Kubáň s Olejníkom.

V roku 1997 mali najrýchlejšie pádla v Čunove Martikán, Stanovský, Kaliská, Hochschornerovci.

V roku 1996 v Liptovskom Mikuláši boli najlepší Martikán, Pavol Hric (K1) a Kaliská, v deblovkách Roman Štrba - Roman Vajs.

V roku 1995 získali tituly v Liptovskom Mikuláši Juraj Ontko (C1), Hric a Brosková, Kubáň s Olejníkom.

V roku 1994 v Liptovskom Mikuláši na najvyšší stupeň vystúpili v C1 Glejtek, v kajakoch Orokocký a Brosková, v debloch Ontko - Kučera.

V roku 1993 v Liptovskom Mikuláši zažiarili v C1 Ontko (3. Martikán ešte ako žiak), v K1 Nagy a Kaliská, v C2 Beneš - Kučera.

Súvisiace články