Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Vodnopóloví veteráni na ME v Slovinsku nesklamali

Košickí vodnopóloví veteráni na ME v slovinskom Kranji. (Autor: VK Veteráni Košice)
Patrik Fotta|Publikované 7. sep 2018 o 00:00

Sajko: Šieste miesto je veľkým úspechom.

KOŠICE. Vodní pólisti z tímu VK Veteráni Košice obsadili na majstrovstvách Európy masters v kategórii nad 45 rokov v Slovinsku šieste miesto a splnili svoj cieľ, ktorý si pred šampionátom stanovili.

V silnej konkurencii skončili v základnej skupine na treťom mieste po prehrách s Maďarmi, Chorvátmi a Nemcami a víťazstve nad Fínmi.

Košičania hodnotia šampionát ako vydarený, najmä z hľadiska získania cenných skúseností proti kvalitným súperom.

„Tých päť mužstiev, ktoré skončili pred nami, je stále o triedu vyššie. Je to najmä tým, že my sme spolu trénovali sedem mesiacov, zatiaľ čo väčšina tímov na turnaji hrá spolu už päť rokov a viac. Aj Fíni, ktorých sa nám podarilo poraziť, sú spolu od roku 2011. Pre nás je šieste miesto veľkým úspechom,“ povedal Patrik Sajko z tímu VK Veteráni Košice.

Rozhodla mentálna vyspelosť hráčov

Kľúčový zápas v skupine proti Fínom museli Košičania vyhrať minimálne o dva góly, ak chceli skončiť na treťom mieste.

Napokon ho zvládli a po víťazstve 9:4 si zahrali o konečné piate miesto.

„Nebolo to vôbec jednoduché, keďže sme do zápasu išli s tým, že musíme vyhrať najmenej dvojgólovým rozdielom. Navyše súper bol približne na našej úrovni, ale podarilo sa nám vyhrať, z čoho sme mali obrovskú radosť,“ uviedol Sajko.

V súboji o piate miesto proti maďarskému celku napokon rozhodli maličkosti, hoci výsledok 3:9 sa zdá byť jednoznačný.

„Po kondičnej a plaveckej stránke sme na tom neboli o nič horšie ako Maďari. Rozhodla mentálna vyspelosť hráčov a zohratosť. Oni trénujú aj štyrikrát do týždňa, zatiaľ čo my len raz, keďže v Košiciach je problém s nedostatkom plavární. Keď z nás opadol stres, vedeli sme zrazu streliť tri góly, ale to už bolo neskoro. Pred turnajom sme si dali cieľ, aby sme skončili okolo piateho miesta, takže to sa nám podarilo.“

Ochutnali legendárny krémeš

Na šampionáte v slovinskom Kranji mali Košičania dostatok času, aby si pozreli krajinu a okolité mestá.

„Navštívili sme neďaleké mesto Bled, kde sme si pozreli vodopády a ochutnali vraj najlepší krémeš na svete. Ja to neviem ohodnotiť, pretože bol to asi môj druhý krémeš v živote, ale určite bol lepší ako ten prvý,“ pousmial sa Sajko

Na budúci rok by sa mohli košickí vodnopóloví veteráni zúčastniť majstrovstiev sveta masters, ktoré sa budú konať v Kórei.

„Pokiaľ sa nám podarí nájsť dostatok finančných prostriedkov, určite by sme veľmi radi išli na tento šampionát. Keďže ide o turnaje, na ktorých si účastníci sami hradia výdavky, nehrá sa žiadna kvalifikácia. Pre nás je však pozitívne, že sme teraz skončili šiesti, pretože už budú mať pred nami ostatní súperi väčší rešpekt, nebudú nás brať ako nováčikov,“ povedal Sajko.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články