Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Vodní slalomári o európske tituly

Sportnet|4. jún 2004 o 00:00

SKOPJE - S úsilím dosiahnuť medailové umiestnenia absolvuje slovenská reprezentácia slalomárov na divokej vode v Skopje 5. európsky šampionát. Na rieke Treska sa ponúka oddnes do nedele šanca rozšíriť doterajšiu bilanciu 20 medailí (10 - 5 - 5) a načať .

SKOPJE - S úsilím dosiahnuť medailové umiestnenia absolvuje slovenská reprezentácia slalomárov na divokej vode v Skopje 5. európsky šampionát. Na rieke Treska sa ponúka oddnes do nedele šanca rozšíriť doterajšiu bilanciu 20 medailí (10 - 5 - 5) a načať tretiu desiatku.

Slalomári, medzi ktorými chýbajú singlista Michal Martikán a deblisti Hochschornerovci (uprednostnili sústredenie v olympijskom kanáli v Aténach), cestovali do Macedónska so značnou dávkou zvedavosti. Po príchode boli príjemne prekvapení, medzi nimi aj Peter Mráz, tréner obhajkyne titulu kajakárky Eleny Kaliskej. "S areálom sme spokojní, vidieť, že organizátori sa pri inovácii snažili. Voda je ľahšia, no to neznamená, že budeme mať aj ľahšiu cestu k úspechu. Dôležité je, že všetci sú zdraví a v pohode."

Podľa slov Petra Mráza blízkosť OH a termínová kolízia s možnosťou trénovať v Aténach sa odrazila nielen v skladbe slovenskej výpravy, ale aj u konkurencie. "Chýba viacero olympionikov, a tak sú ohrozené preteky v hliadkach v ženskom kajaku a v debloch. Či sa budú rozdávať medaily aj v nich, sa len rozhoduje."

Nominácia SR

K1, ženy: Kaliská, Stacherová, Dukátová. K1, muži: Šajbidor, Cibák, Mráz. C1: Slafkovský, Ovčarík, Minčík. C2: Ladislav a Peter Škantárovci, Ľuboš a Peter Šoškovci, Kubáň - Olejník. (tasr)

Súvisiace články