Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Vodní pólisti ŠK Hornets získali Slovenský pohár

(Autor: ŠK Hornets)
Patrik Pavelka|Publikované 11. okt 2017 o 00:00

Šuster: Nejaké to pivko bolo povolené.

KOŠICE. Vodní pólisti ŠK Hornets Košice vo finále Slovenského pohára porazili domáce Nováky tesne 6:5.

A pred začiatkom novej extraligovej sezóny poslali svojim súperom jasný signál.

V skupinových stretnutiach neponechali Košičania nič na náhodu, porazili hladko Piešťany 18:6 a úradujúceho majstra Sláviu UK Bratislava 10:4.

Tieto dve výhry katapultovali sršňov do finále, v ktorom zdolali Nováky 6:5.

Hrali úžasnú obranu

„Finále bolo so všetkým, čo k dobrému zápasu patrí. Hrali sme úžasnú obranu. To isté sa dá povedať aj o našom súperovi. Zápas sa skončil 6:5, čo znamená, že obe mužstvá si dokonale plnili defenzívne povinnosti. V nováckom bazéne sa hrá proti domácemu mužstvu veľmi ťažko, čo sa potvrdilo aj teraz. Som rád za výhru a klobúk dole pred všetkými hráčmi ako sme to zvládli,“ prezradila posila ŠK Hornets Košice Martin Šuster.

Nie je bez zaujímavosti, že mužstvo ŠK Hornets Košice, ktoré v uplynulej edícii Slovenského pohára získalo bronzové medaily, si pred pár týždňami na turnaji Nováky Cup zahralo vo finále práve s Novákmi a v tomto meraní síl sa zrodila remíza 8:8.

V spomínanom finále boli domáci mužstvom, ktoré tvrdilo muziku, teraz vo vyvrcholení pohára sa karta obrátila.

„V zápase na Nováky Cupe fakticky o nič dôležité nešlo, bol to prípravný turnaj. Mali sme dosť veľký výpadok čo sa týka bazéna a museli sme chodiť na tréningy do 25-metrového bazéna do maďarského Göncu alebo do Šace, kde sme ani raz za dva týždne nemohli strieľať na bránu, alebo nacvičovať zápasové situácie. Stretnutie proti Novákom na Slovenskom pohári bolo trošku viac emotívnejšie a bolo vidieť, že obe mužstvá hrajú na 100 percent.“

Veľmi sa neoslavovalo

Cesta do Košíc musela byť isto veselá. Alebo chceli byť hráči čím skôr doma a oddýchnuť si po náročných týždňoch?

„Cesta domov bola v znamení únavy. Tretí víkend po sebe sme boli na turnajoch. Aj keď bolo povolené nejaké to pivko, nejako extra sa neoslavovalo. Ešte nás to len čaká,“ zastrája sa Martin, ktorý sa do Hornets vrátil pred začiatkom novej sezóny.

Vyzerá to tak, že vodnopóloví súperi sa pred začiatkom sezóny v dueloch proti sršňom musia mať na pozore.

„Náš tím je kvalitný, čo sme si vyskúšali v Euro Cupe v Miškovci, kde sme zahrali vyrovnané a veľmi dobré zápasy proti takým mužstvám ako je Primorac Kotor alebo CN Mataro, ktorých meno je dobre známe v európskych ligách. Aj napriek tomu, že sme nepostúpili, vidím veľmi veľkú chuť bojovať a víťaziť. V tom je naša sila.“

Z uvedeného vyplýva, že košický tím má v novej sezóne najvyššie ambície.

„Verím, že natiahneme pomyselnú šnúru kvalitných výkonov na celú sezónu. Patrilo by sa konečne doniesť titul majstra Slovenska znova do Košíc, o čo sa budeme snažiť,“ dodal Martin Šuster.

Súvisiace články