Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vodní pólisti Olympie mieria do extraligy. Nestopli ich ani zvláštne okolnosti

Muži Olympie sa z Vrútok vracali spokojní. (Autor: ŠK Olympia Košice)
Patrik Pavelka|Publikované 2. sep 2020 o 12:48

V rámci výpomoci ich posilnila trojica Modrých Drakov.

KOŠICE. Na prvom barážovom turnaji vodných pólistov o postup do extraligy mužov v sezóne 2020/2021 zabodovali hráči ŠK Olympia Košice naplno.

Vo Vrútkach porazili Topoľčany 24:5, domáci PVK Vrútky 16:9 a Piešťany 8:7.

Pred druhým turnajom 12. a 13. septembra na košickom kúpalisku Červená hviezda si výrazne pootvorili brány extraligy.

Začali riešiť, či majú rovnaký výstroj

Po dvoch hladkých výhrach na Olympiu čakali Piešťany vedené slovenským reprezentantom Martinom Kolárikom, ktoré mali tiež na konte dve výhry.

Išlo teda o to, kto pôjde do košického turnaja spokojnejší. Nakoniec sa z tesnej výhry 8:7 tešili košickí hráči.

„Tento zápas už mal extraligové parametre. Nasadenie bolo vysoké od začiatku až do konca. Premenili sme presilovku, ďalšie šance a viedli sme 4:1, no potom sa to zaseklo. Ďalšie šance sme nevyužili. Potom sa nám to začalo vracať a razom bolo 4:4. Dvaja naši hráči mali po tri fauly, takže aj to striedanie bolo potom náročnejšie. Dobrou taktickou hrou sme to však dotiahli do víťazného konca. Ak by sme s Piešťanmi hrali na ďalší deň, vyhráme o 5-6 gólov, bolo by to jednoduchšie,“ je presvedčený tréner Olympie Peter Varga.

Košický hráč Jakub Mečiar dostal v spomínanom dueli vylúčenie s náhradníkom.

„Inkasoval ho za to, že upozornil rozhodcu, že čas stojí. Súper hral 10 sekúnd a 30-sekundový limit stál. Zakričal a upozornil na čas a bol vylúčený. Ďalší dvaja hráči skončili s troma faulami. Asistent Sergej Veremejev dostal červenú kartu za to, že vykríkol - hej! Bolo to celé zvláštne. Topoľčany a Vrútky vykrikovali počas celého turnaja, tam nebol vôbec problém, až v tom našom poslednom zápase začali riešiť, či máme rovnaký výstroj a všeličo iné, ale vodné pólo išlo do pozadia. To je môj názor," vraví tréner.

Enormné zápasové tempo

Celkovo po úvodnom turnaji vládne v tíme spokojnosť.

„Samozrejme i keď sme nevedeli, ako sú na tom po dlhej dobe naši konkurenti. Pracujeme ďalej a myslím si, že ten jeden zápas, ktorý nám treba k postupu, isto pre seba získame."

Káder ŠK Olympia Košice na barážové zápasy disponoval aj trojicou hráčov z ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - Kaidom ml., Haluškom a Juhászom.

„Je to súčasť výmeny medzi oboma klubmi, pričom naši hráči si pôjdu pre zmenu zahrať juniorskú súťaž za Modrých Drakov, takže ide o akúsi vzájomnú výpomoc. Piešťany mali vo svojom kádri tiež troch hráčov, ktorí ich posilnili."

Zápasové tempo bude v ďalších dňoch enormné.

V Košiciach na „čéhačku“ bude postupne Cassovia Cup mužov (už tento víkend), potom druhý turnaj baráže o extraligu a ďalší ročník Slovenského pohára mužov.

„Na Cassovia Cupe to bude z nášho pohľadu o riadnej dávke kondičnej prípravy. Hlavne ide o to, aby sa rozloženie síl medzi hráčov udialo nejako rovnomernejšie. Čo sa týka 2. kola baráže, verím, že to dáme a postúpime do extraligy. Potom bude už len príprava na Slovenský pohár. Mužstvo by sme chceli doplniť Andrejom Kašperom, Tomášom Grivalským a jedným hráčom z Ukrajiny,“ doplnil na záver kouč Peter Varga.

Autor: Patrik Pavelka

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.