Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vodné pólo na Delni vyšlo na výbornú

Multifunkčná prešovská Delňa. Slúžila vodným pólistom i návštevníkom. (Autor: Aneta Barčová)
Sportnet|Publikované 2. aug 2016 o 22:00

Záver prvej polovice prázdnin patril na Delni vyznávačom vodného póla.

Záver prvej polovice letných prázdnin patril na prešovskej Delni vyznávačom vodného póla a podujatiu s názvom Beach waterpolo cup Delňa 2016.

PREŠOV. V skvele pripravenom ,,bazéne“ pod taktovkou Jána Palšu si to rozdali tí, pre ktorých je táto hra hobby, ale aj stále aktívni hráči a samotní reprezentanti Slovenska.

Na Delňu si to nasmerovali vodní pólisti Erik Bundschuh a Lukáš Seman, ktorí od budúcej sezóny budú spoločne pôsobiť v OSC Budapešť, vo vode sme našli extraligových hráčov z ŠK Hornets Košice a z mužstva Modrých Drakov ako Samuel Karabáš, Juraj Hromada, Miroslav Grutka, Martin Šuster, Ján Šurim, Sebastián Nagy, Tomáš Krempaský, Tomáš Hoferica, Andrej Zareva či momentálne zastupujúceho prezidenta Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Štefana Šmihuľu.

Medzi vzácnych hostí patrili majster sveta z minulého roka Ladislav Szelley, nový tréner bronzového košického tímu Hornets z uplynulej sezóny a bývalý skvelý reprezentant Tomáš Brúder, nová posila sršňov Samuel Baláž a ďalší.

Turnaja sa zúčastnilo desať tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Zápasy sa hrali na 2x6 minút, s troma hráčmi v poli a brankárom.

Celkovo dvadsať atraktívnych duelov určilo zloženie nedeľných dvojíc pre záverečné súboje o umiestnenie.

Víťazom sa napokon stalo družstvo s prozaickým názvom Vyprážaný syr, ktoré vo finále porazilo Partnerov.

Súboj bol do poslednej sekundy maximálne vyrovnaný a o víťazovi nakoniec rozhodovali až pokutové hody.“

Nadšení aktéri

Čo primälo členov víťazného tímu k takémuto názvu?

,,Tomáš Lechman je veľký milovník syra, spoločne sme sa bavili, že kde a aký syr majú v Košiciach a na to zareagoval Sebastián Nagy so slovami „veď si dajme názov vyprážaný syr“. Miro Grutka sa toho chytil a názov bol na svete,“ spomína na to, ako sa zrodilo pomenovanie družstva, krídelník bronzového tímu z uplynulej sezóny ŠK Hornets Košice.

Názov mužstva mal aj svoje veľké výhody, veď od majiteľa bufetu dostal celý tím vyprážaný syr absolútne zadarmo...

Priebeh turnaja vnímalo celé družstvo nadmieru pozitívne.

,,Po oba dni bolo krásne počasie, keďže som tento rok nebol nikde na dovolenke, takýto víkend mi urobil naozaj veľkú radosť. Bola tu veľká zábava, množstvo vynikajúcich ľudí, jednoducho to nemalo chybu,“ dodal Karabáš.

Vo finále boli zdatný súper Vypráženému syru Partneri. Andrej Zareva, ľavoruká opora zdolaného celku z extraligového ŠK Hornets Košice, si úroveň celého podujatia tiež veľmi pochvaľoval.

,,Finále bolo po celý čas maximálne vyrovnané, rozhodovali až penalty. Súper mal viac šťastia,“ zasmial sa Andrej a jedným dychom pridal: ,,Samotný turnaj vnímam ako správnu kombináciu zábavy, stretnutia sa s fanúšikmi vodného póla a zviditeľnenia tohto športu medzi ľuďmi.“

Už myslia na pokračovanie

Na turnaji hral aj výber z radov organizátorov – Vodné pólo nás baví, ktorý nakoniec obsadil piate miesto.

Výborný center Lukáš Seman sa konečne predstavil aj v domácom prostredí.

„Videl som, že nielen samotní hráči, ale aj návštevníci Delne si to celé patrične užívali. Vznikol turnaj, ktorý bude do budúcna pekná tradícia, takže za mňa palec hore,“ prezradil.

Za organizátorský tím vyslovil hodnotenie Matúš Čiernik.

„Celá akcia vznikla spojením projektu Vodné pólo nás baví a prešovských nadšencov pre vodné pólo. Organizácia aj samotný priebeh boli bez vážnejších komplikácií a som rád, že môžem skonštatovať, že sa nám podarilo vytvoriť výnimočnú akciu, na ktorej sa aktívne zabavilo viac než 150 ľudí a ďalšie stovky divákov.“

Vraví sa, že s jedlom rastie chuť a tak už teraz premýšľajú nad 2. ročníkom.

„Chceme v tom pokračovať naďalej a urobiť z toho na Delni naozaj tradíciu. Už teraz môžeme sľúbiť, že o rok to bude ešte lepšia akcia,“ zastrájal sa Čiernik.

Fakty

O 3. miesto: Panda – Paplan 6:4, finále: Vyprážaný syr – Partners 6:5 na pok. hody

Najlepší hráč, srdciar – Branislav Ďurčov (BD Team), najlepší brankár – Samuel Kolesár (Paplan team)

pav

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.