Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Vodné pólo: Maďari obhájili zlato

TASR|29. aug 2004 o 18:49

Atény 29. augusta (TASR) - Vodní pólisti Maďarska obhájili v Aténach olympijské zlato spred štyroch rokov zo Sydney. Vo finále zdolali Srbsko a Čiernu ...

Atény 29. augusta (TASR) - Vodní pólisti Maďarska obhájili v Aténach olympijské zlato spred štyroch rokov zo Sydney. Vo finále zdolali Srbsko a Čiernu Horu 8:7 a turnaj ukončili bez straty bodu. Zo zlatej medaily sa tešil aj rodák z Dunajskej Stredy István Gergely, ktorý ešte v Sydney reprezentoval Slovensko.

"Mám pocit, že počas tohto turnaja som zostarol o 5 až 6 rokov. Napriek tomu teraz môžem hovoriť o splnenom životnom sne," povedal tesne po zápase István Gergely.

Finále sa lepšie vyvíjalo v prospech tímu SČH. Pred záverečnou štvrtinou viedol 7:5. Maďari však túto časť hry vyhrali 3:0 a mohli sa tešiť z konečného výsledku 8:7. Hrdinom finálového stretnutia bol ľavák Gergely Kiss, autor štyroch gólov a navyše dve minúty pred záverom strelec víťazného presného zásahu. Najlepší strelec turnaja z tímu SČH Alexandar Sapič skóroval vo finále dvakrát. Pre maďarské vodné pólo je to už ôsme olympijské víťazstvo od roku 1932.

Bronzové medaily vybojovali hráči Ruska, ktorí v súboji o 3. miesto zdolali domáce Grécko vo vyrovnanom zápase 6:5.

Súvisiace články