Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Vo Wild začína poker generálneho manažéra a agenta o Gáboríkov kontrakt

TASR|1. sep 2003 o 18:11

Minnesota 1. septembra (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Minnesota Wild vstupuje do štvrtej sezóny klubovej histórie, no ešte stále nemá zmluvne zaviazanú ...

Minnesota 1. septembra (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Minnesota Wild vstupuje do štvrtej sezóny klubovej histórie, no ešte stále nemá zmluvne zaviazanú jednu z najjagavejších hviezd tímu -slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Tento fakt je tak v zámorských médiách vďačnou témou na rozohratie tradičného pokru pri licitácii o podmienkach nového kontraktu, v tomto prípade medzi "zdržanlivým" generálnym manažérom Wild Dougom Risebroughom a "prefíkaným" agentom trenčianskeho rodáka Allanom Walshom.

Dvadsaťjedenročný Gáborík, ktorý sa stal jednou z najvýraznejších postáv minulosezónneho play off a pomohol Minnesote až do finále Západnej konferencie, sa momentálne pripravuje na Slovensku a do úvahy reálne prichádza jeho štart v úvodných ligových zápasoch slovenskej extraligy v drese Dukly Trenčín. Podľa platných predpisov môže slovenský chránený voľný hráč nastúpiť za Trenčanov v 9 stretnutiach resp. do štartu NHL.

Hokejisti Minnesoty odštartujú tréningový tábor 11. septembra. Do tej doby sa podrobia zdravotným testom, či sa napríklad zúčastnia na oficiálnom fotografovaní. Risebroughovi tak zostáva 10 dní na vyriešenie Gáborikovho kontraktu. "Nemyslím, že by si obe strany dovolili podstúpiť takúto zodpovednosť," diplomaticky odvetil GM Wild na otázku štartu vychádzajúcej hviezdy ligy v slovenskej súťaži. "Mariána do tréningového kempu nepozvali. On ani neočakáva, že by doň prišiel ešte pred uzatvorením zmluvy. Každý v hokejovom priemysle ale vie, hokejistom akého formátu je Marián," pritvrdil Welsh.

Gáborík disponoval najvyšším možným nováčikovským kontraktom a počas posledných 3 sezón zarobil spolu s povolenými bonusmi okolo 10 miliónov dolárov. Pri tvrdých rokovaniach však z pozície sily bude predsa len vystupovať Risebrough: "V Mariánovom prípade nie je pochýb o jeho hráčskom potencionále byť výborným hráčom. Ale ja už dlho hovorím, chcem mať dobrý tím, nie iba dobrého hráča."

Súvisiace články