Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Vo Washingtone odvolali trénera

Sportnet|12. dec 2003 o 00:00

WASHINGTON - Vedenie klubu zámorskej NHL Washington Capitals odvolalo v stredu trénera Brucea Cassidyho. Vo funkcii ho nahradí doterajší asistent Glen Hanlon. Ten sa na lavičku jedného z tímov NHL posadí prvýkrát v kariére. Tím z hlavného mesta USA ...

WASHINGTON - Vedenie klubu zámorskej NHL Washington Capitals odvolalo v stredu trénera Brucea Cassidyho. Vo funkcii ho nahradí doterajší asistent Glen Hanlon. Ten sa na lavičku jedného z tímov NHL posadí prvýkrát v kariére. Tím z hlavného mesta USA (jeho dres obliekajú aj Slováci Bondra, Čiernik a Staňa) je v 30-člennej lige momentálne s Pittsburghom na poslednej priečke, keď z 28 zápasov zvíťazil v ôsmich a získal iba 18 bodov.

Generálny manažér George McPhee stratil trpezlivosť po pondelkovej prehre 1:4 na ľade Colorado Avalanche. „Cassidy odviedol kus práce, no tímu sa nedarilo, preto som sa rozhodol pre výmenu. Napriek doterajším slabým výsledkom máme stále šancu na play off. Bude to ťažké, ale ak by sme nevymenili trénera, nepostúpili by sme," obhajuje svoje rozhodnutie McPhee.

Napätie v tíme sa zvýšilo aj po tom, čo minulý týždeň Cassidy vyhlásil, že hráči by nemali svoju slabú hru ospravedlňovať rodinnými problémami. Štyridsaťšesťročný Hanlon, bývalý brankár v NHL, sa pripojil k trénerskému personálu Washingtonu minulú sezónu, keď predtým tri roky viedol tím nižšej zámorskej súťaže AHL Portland Pirates. Odvolaný 38-ročný Cassidy pôsobil v klube druhú sezónu, pred rokom sa s Capitals dostal do play off, kde v prvom kole skončil na štíte Tampy Bay. (sita, sb)

Súvisiace články