Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Vo waiver drafte Slovákov nevybrali

Sportnet|1. okt 2001 o 07:07

[b]NEW YORK [/b]– V piatkovom doplňovacom drafte (waiver draft) zámorskej NHL vymenilo svoje pôsobiská deväť hráčov, medzi inými aj brankár Detroitu Chris Osgood, ktorý sa sťahuje do ambiciózneho New York Islanders.

NEW YORK – V piatkovom doplňovacom drafte (waiver draft) zámorskej NHL vymenilo svoje pôsobiská deväť hráčov, medzi inými aj brankár Detroitu Chris Osgood, ktorý sa sťahuje do ambiciózneho New York Islanders.

Ani o jedného zo štyroch Slovákov kluby záujem neprejavili. Na listine hráčov boli k dispozícii na výber iných klubov Richard Lintner z Nashvillu, Peter Bartoš z Minnesoty, Róbert Döme z Pittsburghu a Jozef Čierny, ktorého zmluvne viaže Edmonton. Štvoricu Slovákov tak čaká odchod do farmárskych tímov.

Draftovou jednotkou bol brankár Osgood, pre ktorého sa v Detroite po príchode Dominika Haška už nenašlo miesto. Vybrali si ho Islanders, ktorí mali ako najslabší celok uplynulého ročníka právo prvého výberu. Ostrovania budú musieť 28-ročnému brankárovi a dvojnásobnému víťazovi Stanley Cupu vyplatiť vo dvoch rokoch 7,75 milióna dolárov.

Vo waiver drafte si v prvom kole vyberali tímy, ktoré v uplynulom ročníku nepostúpili do play off v poradí od najslabšieho, pričom nesmeli siahnuť po hráčoch z tímov rovnakej divízie.

Vybraní hráči vo waiver drafte: New York Islanders – Chris Osgood (Detroit), Minnesota – Sebastien Bordeleau (St. Louis), Columbus – Kirk Muller (Dallas, Mullera ihneď po drafte vymenili späť do Dallasu za právo na obrancu Jevgenija Petročinina), Calgary – Jamie Allison (Chicago), Chicago – Phil Housley (Calgary), Boston – P. J. Stock (New York Rangers), Tampa Bay – Glen Metropolit (Washington), Carolina – Josh Holden (Vancouver), Vancouver – Martin Brochu (Minnesota). (tasr)

Súvisiace články