Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vo výbere Austrálie pre Fed Cup aj Moliková

SITA|Publikované 23. mar 2006 o 09:25

SYDNEY 23. marca (SITA, AFP) - Kapitán austrálskej fedcupovej reprezentácie David Taylor oznámil nomináciu na aprílový turnaj I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny tenisového Pohára federácie. V juhokórejskom ...

SYDNEY 23. marca (SITA, AFP) - Kapitán austrálskej fedcupovej reprezentácie David Taylor oznámil nomináciu na aprílový turnaj I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny tenisového Pohára federácie. V juhokórejskom Soule sa v austrálskych farbách predstavia Samantha Stosurová, Nicole Prattová, Rennae Stubbsová, Casey Dellacquová a po dlhšej zdravotnej pauze aj bývalá hráčka Top Ten a medailistka z OH 2004 Alicia Moliková.

"Verím, že tieto hráčky odvedú pre Austráliu dobrú prácu a postúpia do vyššej kategórie," povedal Taylor. Aktuálnou austrálskou jednotkou vo dvojhre aj štvorhre je Stosurová. V singlovom rebríčku WTA Tour jej patrí 58. a v deblovom dokonca prvá priečka na svete. Turnaj I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny PF sa v Soule uskutoční v dňoch 17.-23. apríla za účasti Austrálie, Filipín, Indie, Kórejskej republiky, Nového Zélandu, Taiwanu a Uzbekistanu. Víťazný tím postúpi do júlového play off súboja o účasť v II. svetovej skupine.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.