Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vo Vranove sa zamerali na ťažkú atletiku. A oplatilo sa

Tréner. (Autor: archív)
Michal Frank|Publikované 31. máj 2018 o 22:00

Kedysi bol Vranov atletickou baštou, vyrástli tu najmä skvelí bežci.

Jaroslav Kolcun: fotogaléria

28.5.2018

VRANOV NAD TOPĽOU. Kedysi bol Vranov atletickou baštou, vyrástli tu najmä skvelí bežci. Dnes je opäť baštou atletiky, tentoraz ale ťažkej. Vrhači atletického oddielu patria medzi slovenskú špičku.

Atletický oddiel MŠK Vranov nad Topľou je momentálne jedným z najlepších klubov. Minimálne v Prešovskom kraji, kde sa dostali medzi trojicu najlepších mládežníckych športových klubov za minulý rok.

Pôsobí v ňom úspešný guliar Adrián Baran z Nižného Hrušova či ďalší vrhači, ktorých trénuje Jaroslav Kolcun.

„Nie sme najlepší, ale patríme medzi tých lepších. Podľa členov základne patríme medzi najlepších v kraji. Bardejov má lepšie výsledky, ale má vyše 200 detí a k tomu má aj adekvátny počet medailí. My robíme z toho, čo máme,“ hovorí Jaroslav Kolcun, ktorý sa zameral práve na vrh guľou a hod diskom, pretože „sú tu podmienky, kde sa dajú spraviť výsledky doslova na zelenej lúke“.

Z mála dokázal urobiť veľa a prispôsobil zameranie oddielu podmienkam.

„Guliarom stačí náčinie, kruh a priestor na vrhanie. Bežcovi šprintérovi treba trochu viac – hlavne v zime. A keď máme k dispozícii telocvičňu, posilňovňu a vybavenie, pre tých ťažkých atlétov to stačí,“ vysvetľuje tréner oddielu Kolcun.

Sám bol bežcom

Paradoxne, on sám býval bežcom. Rekreačne behával dlhšie trate. Hovorí, že vychovať sa dá aj dobrý „štrekár“, čoho dôkazom sú Ivančovci, ale je to časovo náročnejšie než pri guliaroch, diskároch či kladivároch.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.