Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vo Vranove ide Spišiakom o všetko, ale aj domácim

Ide o všetko. Vo Vranove ide futbalistom zo Spiša o všetko. Domáci si taktiež nemôžu dovoliť prehru. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 5. jún 2013 o 22:00

V sobotu proti Námestovu utiekli Novovešťania treťoligovému hrobárovi z lopaty. Vo Vranove sa rozhodne o ich ďalšom osude.SP. NOVÁ VES. Nie dodnes, ale na dlhé roky sa bude spomínať nezabudnuteľný záver zápasu Spišskej Novej Vsi s Námestovom.

V 90. minúte ešte domáci futbalisti prehrávali 0:1 a lúčili sa s treťou ligou.

V nadstavenom čase dokázali vykúzliť menší futbalový zázrak a po góloch Stanislava a Zekuciu vyhrali 2:1.

Veľký zápas

Ako uviedol tréner Spišiakov Bartolomej Ogurčák, jeho zverenci prežili klinickú smrť. Do konca sezóny ostávajú dva zápasy vo Vranove a doma s Moldavou. Ak chcú ostať Spišiaci treťoligoví, musia bodovať v obidvoch.

Lenže aj vo Vranove vedia rátať veľmi dobre a tiež si uvedomujú, že prípadná prehra by ich predposledným kolom mohla zosunúť do prepadliska zostupu.

„Vo Vranove to bude zápas ako Prešov - Trnava a rozhodne, kto dá do stretnutia väčšie futbalové srdce a bojovnosť. Dôležitý moment bude prvý strelený gól a myslím, že určite rozhodnú detaily resp. prípadne individuálne chyby jednotlivcov. Je to psychicky náročné stretnutie, kde veľa zohrajú výkony starých harcovníkov na obidvoch stranách. Aj my, aj súper má v mužstve tiež dosť mladých. No dovolím si povedať, že domáci sú pod väčším psychickým tlakom. V podstate a s najväčšou pravdepodobnosťou, ak vyhrajú domáci, vypadneme my, ak vyhráme my, vypadnú Vranovčania a keď sa to skončí remízou, tak obidvaja,“ opísal predzápasové prognózy manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Reorganizácia asi nehrozí

Druhou možnou alternatívou zachovania treťoligovej súťaže pre Spišskú Novú Ves bola reorganizácia súťaží. Vyzeralo to, že B–mužstvá by zo súťaže odišli a pred poslednými dvoma kolami by sa o vypadnutie nebojovalo.

„Mali byť rokovania v pondelok, dnes má zasadať výkonný výbor futbalového zväzu, ale podľa mojich informácií z reorganizácie nič nebude. Najsilnejšie kluby majú na to iný názor, a to je rozhodujúce. Na túto možnosť sa spoliehať nemôžeme. O vypadnutí sa rozhodne len a len na trávniku,“ uviedol Patrik Brezovaj.

V sobotu tak bude všetka pozornosť upriamená do Vranova. Len víťazstvo môže udržať seniorov FK Spišská Nová Ves v terajšej tretej lige.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.