Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vo Volgograde chcú Zápas za mier medzi Ruskom a Nemeckom

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 16. júl 2015 o 08:07

Som presvedčený, že o takýto duel by bol v tomto regióne obrovský záujem a vstupenky by išli na dračku. Dopyt po lístkoch by určite prevýšil kapacitu štadióna, vyhlásil volgogradský guvernér Andrej Bočarov.

VOLGOGRAD. Volgogradský guvernér Andrej Bočarov chce pred futbalovými MS 2018 v Rusku zorganizovať Zápas za mier medzi domácou reprezentáciou a úradujúcimi majstrami sveta z Nemecka.

Duel by sa uskutočnil na Štadióne víťazstva v bývalom Stalingrade - počas druhej svetovej vojny bol dejiskom jednej z najväčších a najkrvavejších bitiek.

Informovala o tom agentúra Reuters.

V Stalingrade sa uskutočnila jedna z najväčších bitiek vojny.

"Veľmi by som privítal, keby vo Volgograde prišlo k usporiadaniu Zápasu za mier medzi Ruskom a Nemeckom," vyhlásil Bočarov na štvrtkovej tlačovej konferencii.

"Som presvedčený, že o takýto duel by bol v tomto regióne obrovský záujem a vstupenky by išli na dračku. Dopyt po lístkoch by určite prevýšil kapacitu štadióna," dodal.

Nový štadión vo Volgograde s kapacitou 45-tisíc miest by mali dokončiť na jeseň v roku 2017.

Volgograd bude jedným z miest, v ktorých sa uskutočnia MS 2018.

Bitka o Stalingrad prebiehala od 21. augusta 1942 do 2. februára 1943. Bojovali v nej vojská nacistického Nemecka, Rumunska, Maďarska a Talianska proti sovietskym silám.

"Teraz sú medzi Nemeckom a Ruskom úzke väzby, ale futbalový zápas na novom štadióne vo Volgograde by bol niečím veľmi výnimočným," uzavrel Bočarov.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.