Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

VO Viktorii PČSP túžia po prvej šestke

Sportnet|Publikované 4. okt 2006 o 22:00

Košice - Po včerajšej predohrávke Cassovia - K Cero V.O.D.S. sa v sobotu už naplno rozkrúti kolotoč nového ročníka basketbalovej extraligy žien.

Domácim duelom proti Ružomberku do novej sezóny vstúpi Viktoria PČSP Košice, ktorá vlani pri svojej premiére v najvyššej súťaži obsadila poslednú ôsmu pozíciu. Teraz, po rozšírení extraligy na 10 účastníkov, by sa už mladý kolektív z haly na Bernolákovej na chvoste tabuľky pohybovať nechcel.

"Radi by sme skončili do šiesteho miesta. Viacero našich hráčok sa totiž bude priravovať na majstrovstvá sveta ročník 1988, takže čím kvalitnejšie stretnutia odohrajú, tým lepšie," vykreslil ambiciózne plány tréner Viktorie PČSP Jaroslav Škapinec (na snímke). Po základnej časti sa súťaž rozdelí na prvú šestku a spodnú štvorku, Košičanky by radi boli medzi tým lepším (do play-off postupuje osem najlepších kolektívov). "Veľmi by sme si to želali. Situácia vyzerá tak, že Ružomberok a K Cero sú úplne jasnými favoritmi, po výraznom posilnení by som na tretie miesto tipoval Nitru a zvyšok poľa je taký vyrovnaný, že veľa môže zohrať aj zdravotný stav v jednotlivých tímoch. Bude to proste nesmierne vyrovnané, sám som zvedavý, ako to napokon dopadne."

Prípravu na nový ročník začali v klube o čosi neskôr, pretože počas leta mali z reprezentačných dôvodov k dispozícii iba torzo hráčok. "Oproti iným družstvám sme znevýhodnení v tom, že v juniorskej a kadetskej reprezentácii sme mali osem hráčok a z toho dôvodu sme začali prípravu až v polovici augusta. S tým sme počítali, ale každopádne je to hendikep. Inak bola príprava vcelku vydarená, odohrali sme deväť stretnutí a abvsolvovali sme aj desaťdňové sústredenie v Humennom."

Najvýraznejšou zmenou na súpiske Viktorie PČSP je odchod kľúčovej pivotky Regíny Palušnej do Ružomberka. V mladučkom košickom kádri bola vedúcou osobnosťou tímu, takže s jej stratou sa budú musieť vysporiadať, čo určite nebude jednoduché. Do Banskej Bystrice zamierila aj ďalšia juniorská reprezentačná pivotka Magušková, na podkošovom poste teda došlo k značným zmenám. V Košiciach ostala Zentková, na uvoľnené miesta k nej pribudli niekdajšia hráčka Delty Kamila Kažimírová, ktorá sa v tínedžerskom kolektíve v 23 rokoch stala najstaršou hráčkou a takmer dvojmetrová Exružomberčanka Barbora Gatialová. "Ešte je príliš skoro hodnotiť tieto nové hráčky. Kažimírová trošku z našej extraligy vypadla, aj keď minulého roku necelú polsezónu odohrala v Nitre. Gatialová zatiaľ bola v družstvách, kde hrávala niekoľko minút. U nás ju čaká 30-35 minútový interval, na čo si musí zvyknúť. Samozrejme, v prvom rade sa potrebujú s tímom zohrať," vyjadril sa tréner Škapinec.

Na post asistentky trénera zasadla po Jelene Mozgovej ďalšia bývalá ikona slávnej ružomberskej éry basketbalu Iveta Bieliková a aj na funkcionárskych postoch prišlo preskúpenie, keď Štefan Kandráč sa stal prezidentom klubu.

SÚPISKA VIKTORIE PČSP KOŠICE

Rozohrávačky: Štefánia KANDRÁČOVÁ (1989/174), Zuzana TEREŠČÁKOVÁ (1989/166), Jana POTPINKOVÁ (1988/168), krídelníčky: Nikola KOVAĽOVÁ (1989/168), Katarína PINDROCHOVÁ (1988/180), Kornélia LÁSZLÓOVÁ (1990/179), Monika BARTÁNUSOVÁ (1989/176), Radka MOKOŠOVÁ (1988/180), Jana PEKARSKÁ (1989/174), pivotky: Michaela ZENTKOVÁ (1989/190), Kamila KAŽIMÍROVÁ (1983/189), Barbora GATIALOVÁ (1986/198).

Prišli: Kažimírová (Nitra), Gatialová (Poznaň - Poľ.). Odišli: Palušná (Ružomberok), Magušková (Banská Bystrica).

Prezident: Štefan KANDRÁČ, výkonný riaditeľ: Jaroslav ŠKAPINEC ml., tréner: Jaroslav ŠKAPINEC st., asistentka trénera: Iveta BIELIKOVÁ, kondičný tréner: Rastislav ŠVICKÝ, lekár: Peter POLAN, masér: Ľubomír PAVEL.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.