Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vo Veľkých Revištiach je spokojnosť s umiestnením

Štvrtoligisti z južného Zemplína – Veľké Revištia. Hráči nováčika obsadili šiestu priečku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 24. jún 2013 o 22:00

Veľké Revištia, ktoré majú za sebou prvú sezónu medzi regionálnou elitou, obsadili šieste miesto, michalovské B-mužstvo skončilo deviate.MICHALOVCE/V. REVIŠTIA. Pred viac ako týždňom skončili boje v najvyššej regionálnej súťaži na východnom Slovensku, ktorá sa hráva pod názvom IV. futbalová liga skupina Východ.

V nej mal južný Zemplín dvojnásobné zastúpenie, a to v podobe „béčka“ MFK Zemplín Michalovce a TJ Veľké Revištia.

Ani jeden z týchto tímov nebol namočený do záchranárskych prác a napokon obsadili miesta v strede tabuľky. Zisťovali sme, ako oba tábory hodnotia uplynulý súťažný ročník.

Mužstvo malo na viac

Veľké Revištia sa pri svojej premiérovej účasti medzi regionálnou elitou rozhodne nestratili, práve naopak. Pre súťaž boli príjemným oživením, čoho výsledkom je solídne 6. miesto.

Skúsené mužstvo prakticky počas celého ročníka okupovalo priečky v hornej časti tabuľky a nebyť odstúpenia Krásnej, kvôli ktorému celku odrátali šesť bodov, mohol sa nováčik tešiť ešte z lepšieho postavenia.

„So sezónou vládne vcelku spokojnosť, aj keď bolo v silách kolektívu dosiahnuť viac. V jeseni mu chýbalo viac hernej disciplíny, v jari pre zmenu viac šťastia. V niektorých zápasoch sme totiž boli lepším tímom a nebodovali sme,“ rozhovoril sa tajomník TJ Zdeno Hudák, podľa ktorého trénerská zmena v zimnom období, keď Marcela Nemčíka nahradil Emil Sudimák, mužstvu prospela.

„Nemčík s tímom vybojoval postup a v jeseni dosiahol dobré umiestnenie, ale mal som obavy, že mužstvo nebude napredovať, že potrebuje zmenu. S novicom Sudimákom prišiel aj aj nový vietor,“ tvrdil.

V zime došlo aj k viacerým zmenám v kádri, odišli Sninský, M. Devečka či Lakatoš, ktorých nahradili Matej, Viňanský či Kiovský.

Aj práve kvôli týmto zmenám nováčikovi vstup do jarnej časti nevyšiel, keď v prvých šiestich dueloch ani raz nevyhral.

„Každá zmena prináša svoju daň. Chvíľu trvalo, kým sa mužstvo skonsoliduje. Postupne sa to zlepšovalo a ťahalo niekoľkozápasovú sériu bez prehry,“ hovoril Z. Hudák, podľa ktorého odohrali Veľké Revištia v jari viacero dobrých stretnutí.

„V Barci sme podali veľmi dobrý výkon, aj keď sme prehrali, takisto aj vo Svidníku. Hráči siahli na dno svojich síl proti michalovskému ´béčku´ a výborne zahrali proti Vysokým Tatrám.“

V klube vládne s trénerom E. Sudimákom spokojnosť, a preto povedie štvrtoligistu aj v nasledujúcej sezóne.

„Odviedol prácu, akú sme očakávali, má dostatok skúseností, a tak nie je dôvod na zmenu,“ dodal tajomník TJ, ktorý však pripustil kádrové rošády.

„Máme už predstavu o jesennom kádri, niektorí hráči možno budú chcieť odísť. Kvôli pracovným povinnostiam končí zatiaľ iba Tkáč. Na opakovaný prestup by k nám mal prísť Hutaj zo Sobraniec a záujem máme aj o niekoľkých hráčov z Michaloviec,“ uzavrel Z. Hudák, podľa ktorého by mužstvo malo prípravu na nadchádzajúci ročník odštartovať 9. júla.

Mladíci zbierali skúsenosti

Pre MFK Zemplín B bola uplynulá sezóna druhá vo štvrtej lige. Podobne ako vlani, aj teraz obsadil konečnú 9. priečku.

Ročník odštartoval s tímom Milan Lalkovič, ktorého v zime vystriedal Tomáš Kozár. A premiéru mal viac ako vydarenú, jeho mužstvo vyprášilo doma Giraltovce 8:1.

„V jari sme mali dobré aj zlé zápasy, ale vo väčšine súbojov sme boli lepším celkom a súpera sme prevýšili. Dôležitejšie ako výsledky však bolo to, že mladí chlapci z dorastu zbierali skúsenosti a zoznamovali sa so seniorským futbalom. Určite to v budúcnosti zúročia. Aj preto je mať dobré mať rezervný tím, okrem toho sa v ňom môžu rozohrať hráči po zranení, aj tí, ktorí nehrávajú pravidelne za A-mužstvo,“ skonštatoval hrajúci kormidelník Michalovčanov Tomáš Kozár, ktorého mrzia domáce prehry s mužstvami bojujúcimi o záchranu Starou Ľubovňou a Svidníkom.

Nebyť týchto zaváhaní, mohla rezerva obsadiť aj 4. priečku. „Na druhej strane však nikto nepočítal s tým, že vyhráme vo Svite alebo Vysokých Tatrách,“ doplnil.

Práve s výkonom vo V. Tatrách bol lodivod MFK Zemplín najviac spokojný, jeho zverenci ho potešili aj v súboji s Giraltovcami.

Pre rezervný tím je dôležité, ako funguje spolupráca s trénermi A-mužstva i staršieho dorastu, odkiaľ pravidelne nastupovalo niekoľko hráčov, ktorí dopĺňali základnú kostru mužstva (Dargaja, Jacka, Kostovčíka, Pavlova či M. Devečku).

„Ani s jedným trénerom nebol žiadny problém, stále nám vyšli v ústrety a poslali nám nejakých hráčov,“ tvrdil T. Kozár.

„Snažili sme sa s mojou predĺženou rukou na ihrisku Adriánom Devečkom hráčom vštepovať, že hrať za B-mužstvo nie je trest, ale skôr im to pomôže, aby sa udržiavali v zápasovom rytme. Myslím si, že to hráči z druholigového tímu pochopili a nefrflali, keď ich tréner poslal hrať za rezervu.“

Aj keď boli nejaké šumy, žeby „béčko“ malo skončiť, napokon sa vo štvrtej lige predstaví aj v budúcej sezóne a prípravu by malo zahájiť v polovici júla.

Káder TJ

Brankári: Viktor Ónody, Martin Klamár, Norbert Belán.

Obrancovia: Ľuboš Uhľár, Jaroslav Tokár, Dušan Sninský (7 gólov), Zdeno Marjov (1), Michal Berezňák, Marcel Nemčík, Martin Viňanský, Jaroslav Tomko.

Stredopoliari: Ján Tkáč (1), Martin Devečka, Vladimír Praščák, Miloš Adam (5), Ján Smoľák (5), Martin Simčik (2), Peter Berenda, Martin Devečka, Marek Kiovský, Ivan Apiari.

Útočníci: Štefan Horňák (11), Dušan Chýrik (6), Marián Matej (1), Marián Škirda (7), Miroslav Lakatoš (6).
Tréneri: Marcel Nemčík, od jari Emil Sudimák.

ra

Výsledky TJ

Krásna 2:1 (v), 3:1 (d)*
Stropkov 2:1 (d), 0:1 (v)
Spišské Podhradie 0:1 (v), 3:1 (d)
Bardejovská Nová Ves 4:2 (d), 0:3 (v)
Michalovce B 1:1 (v), 1:0 (d)
Barca 1:1 (d), 2:3 (v)
Vyšné Opátske 3:3 (v), 1:1 (d)
Giraltovce 0:2 (v), 2:2 (d)
Haniska 3:1 (d), 0:0 (v)
Snina 0:6 (v), 0:2 (d)
Sabinov 5:2 (d), 1:0 (v)
Vysoké Tatry 1:5 (v), 6:0 (d)
Stará Ľubovňa 8:1 (d), 2:2 (v)
Svit 1:3 (v), 2:0 (d)
Svidník 2:0 (d), 1:2 (v)
* výsledky boli anulované

ra

Káder MFK Zemplín B

Brankári: Jozef Brudňak, Peter Pillár, Miloslav Bréda, Matúš Kira, Patrik Babiák.

Obrancovia: Viktor Kostovčík, Martin Popovič, Jaroslav Dargaj, Stanislav Smrek, Ján Pavlov, Ľubomír Korijkov (1 gól), Marián Hreha, Oliver Podhorin (2), Vernon De Marco Morlacchi (1), Patrik Škultéty, Dávid Horňák, Ján Čarnota, Marcos Calero Perez, Marko Gomboš, Vladimír Sochanič, Tomáš Ďurik, Gabriel Csörgö.

Stredopoliari: Leonid Shytov, Štefan Harvila, Francisco Immorlano Urrea (1), Adrián Devečka, Marek Mihok (2), Róbert Kovaľ, Lukáš Jacko (5), Michal Lukačko, Martin Devečka, Georgii Gamkrelidze, Stanislav Danko (2), Michal Lechman, Tomáš Sedlák (1), Peter Petričko (1), Adrián Leško, Matúš Stropkay, Martin Koscelník.

Útočníci: Martin Regáli (1), Tomáš Kozár (2), Michal Hamuľak (6), Juan Pedro Berga Garzon (1), Jakub Štofík, Lukáš Forgáč (2), Peter Kokočák (2), Denis Mukhametdinov, Manuel Jesus Grondona Sanchez, Lukáš Ďuďa, Oliver Špilár (5), Dominik Kunca, Lukáš Apiar.

Tréneri: Milan Lalkovič, od jari Tomáš Kozár.

ra

Výsledky MFK Zemplín B

Bardejovská Nová Ves 1:2 (v), 1:2 (d)
Giraltovce 0:0 (v), 8:1 (d)
Barca 2:0 (d), 0:1 (v)
Vyšné Opátske 0:4 (v), 1:1 (d)
Veľké Revištia 1:1 (d), 0:1 (v)
Haniska 4:0 (d), 1:1 (v)
Snina 0:0 (d), 0:1 (v)
Sabinov 0:0 (v), 3:1 (d)
Vysoké Tatry 0:0 (d), 2:1 (v)
Stará Ľubovňa 0:1 (v), 0:2 (d)
Svit 3:0 (d), 1:0 (v)
Svidník 3:1 (v), 0:2 (d)
Krásna 3:0 (d)*
Stropkov 1:5 (v), 2:1 (d)
Spišské Podhradie 1:0 (d), 1:3 (v)
* výsledok bol anulovaný, pretože Krásna po 16. kole vystúpila zo súťaže

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.