Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vo Veľkom Šariši sa hrali kvalitné ženské kolky

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Prešov - Piate jesenné kolo slovenských kolkárskych súťaží sa hralo po týždňovej prestávke. Vyplnil ju Svetový a Európsky pohár klubových družstiev.

Nie každému prospela a tak viac kolektívov sa na dráhach predstavilo vo výkonnostnom útlme. Nie však prvoligové ženy veľkošarišského Slavoja a bratislavských Spojov. Stretli sa pod starobylým Šarišským hradom, keď úloha favorita patrila jednoznačne domácemu celku. Ten ešte neokúsil trpkosť prehry, zatiaľ čo súper ich mal na svojom konte už dve. Tak pre Šarišanky ako aj Bratislavčanky nie je problémom zdolávať kolektívnych 3000 a viac kolkov. Spojárky dosahujú nad touto hranicou aj vysoko aktívny priemer. Okrem nich sa to darí už iba Sučanom a Podbrezovej. Súperi splnili všetky očakávania a podľa predpokladov rozohrali partiu aká sa často nevidí. Ťahali sa za "prsty" od samého začiatku až po mimoriadne dramatický koniec. Na škodu veci však na úkor domáceho celku. Ten po vystúpení úvodných dvojíc získal síce minimálny náskok dvoch kolkov, v stredových pároch ho ale stratil a hostia sa ujali vedenia pre zmenu päťkolkovým minimom. Dovtedy iba dve pretekárky (na každej strane jedna) nedokázali dosiahnuť očakávaný súčet 500 kolkov. O všetkom tak mali rozhodnúť záverečné hráčky. Pod psychickým tlakom mali opäť dve problémy s päťstobodovou hranicou. Menej chýb ale vyrobili v priebehu disciplíny pretekárky Spojov a tak sa tešili z výhry rozdielom 19 kolkov. Šťastnú ruku mali v tomto prípade aj tréneri. Dokázali postaviť dvojice, ktoré sa navzájom dobre dopĺňali a bez výnimky mali spoločné súčty viac než 1000 kolkov. V dlhodobej tabuľke družstiev je po tomto zápase a kole stav takmer vyrovnaný. Tri družstvá, medzi nimi Šariš majú po osem bodov, tri po šesť. V dlhodobom hodnotení jednotlivkýň majú Šarišanky na treťom mieste Klimkovú priemerom 526 zrazených kolkov. Na vedúcu Valigurovú z Podbrezovej stráca iba štyri kolky. Za pozornosť preto v tomto komentári stojí aj prehľad vývoja zápasu podľa vystúpení jednotlivých štartujúcich.

V. Šariš - Spoje 3054:3073, Klimková 522 - Valčeková 514, S. Perecárová 501 - Šotniková 507, Kravcová 485 - Laczyková 530, I. Perecárová 528 - Farkašová 490, Vargová 489 - Effenbergerová 550, Mullerová 529 - Uhlíková 482.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.