Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vo Veľkom Šariši nepôjde len o súboj susedov, je to tiež prestížne derby

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Nižná Šebastová - V ostatnom dvanástom kole v severnej skupine štvrtej futbalovej ligy videli diváci na štadióne TJ Ekoprim Nižná Šebastová zaujímavý

zápas. Treba tiež podotknúť, že obojstranne slušný, veď hlavný rozhodca Maník nemusel vyťahovať ani raz niektorú z kariet, no na druhej strane smoliarsky pre domáce farby. Šebešania podľa ich tajomníka Františka Mihálika, s ktorým sme sa po stretnutí rozprávali, hrali skoro celých deväťdesiat minút na bránu Hranovnice a dovtedy vraj existovala futbalová spravodlivosť. "Dve minúty pred koncom merania síl sme ešte viedli 1:0, no hosťom sa vtedy podarilo vyrovnať a v nastavenom čase strhli druhým gólom víťazstvo na svoju stranu. Čo k tomu dodať... Bol to pre všetkých poriadny šok, vrátane hostí, ktorí, ako sa zápas blížil k svojmu záveru, boli isto radi, že po takom priebehu odídu domov s prijateľnou prehrou. A odrazu toto," posťažoval si J. Mihálik.

Príčinou zbabraného záveru stretnutia s Hranovnicou je možno do určitej miery nedostatok skúseností väčšiny hráčov tamojšieho kádra. "Čiastočne s týmto tvrdením súhlasím, veď v ňom figurujú šiesti chlapci, ktorí len nedávno mali osemnásť rokov, alebo dokonca túto hranicu ešte ani nedovŕšili. Na druhej strane Iba Falat s Lejkom prekročili tridsiatku, Klimovič s Krivým majú 23 resp. 24 rokov. Tým je povedané veľa, aj to, že čas tohto mužstva ešte nenadišiel, no určite sa raz dočkáme. Ja osobne týmto chlapcom verím, len to nechcem nahlas všade hovoriť, aby sa moje slová neminuli účinkom".

Zajtra budú mať hráči Ekoprimu šancu odčiniť domácu prehru, lenže vo Veľkom Šariši to isto nebude jednoduché. Súper je v tabuľke o jedinú priečku pod vami, navyše pôjde o prestížne derby. "Dúfam, že si neurobíme hanbu. Nastúpime už aj s Kaňuchom, ktorý v meraní síl s Hranovnicou nehral kvôli štyrom žltým kartám," dodal v krátkosti na záver rozprávania pre Prešovský denník Korzár tajomník Nižnej Šebastovej F. Mihálik.

Z aktuálnej tabuľky:

8. N. Šebastová1244418:1616

9. Veľký Šariš1251622:2816

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.