Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vo Valmalencu triumfy Morison a Karstensová

SITA|Publikované 15. mar 2008 o 20:54

VALMALENCO 15. marca (SITA) - Kanadský snoubordista Matthew Morison a nemecká reprezentantka Anke Karstensová zvíťazili v záverečných pretekoch Svetového pohára snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome ...

VALMALENCO 15. marca (SITA) - Kanadský snoubordista Matthew Morison a nemecká reprezentantka Anke Karstensová zvíťazili v záverečných pretekoch Svetového pohára snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome v talianskom stredisku Valmalenco. V pretekoch mužov druhú priečku obsadil taliansky pretekár Roland Fischnaller a tretí skončil Američan Justin Reiter. Slovenský reprezentant Radoslav Židek nedokončil 1. kolo kvalifikácie a do finále nepostúpil. Celkovým víťazom v paralelnom obrovskom slalome v sezóne 2007/2008 sa stal rakúsky pretekár Benjamin Karl, Židekovi patrí v celkovom hodnotení konečné 38. miesto. V pretekoch žien druhú priečku obsadila americká pretekárka Michelle Gorgoneová a tretia skončila Rakúšanka Claudia Rieglerová. Celkovou víťazkou v paralelnom slalome v sezóne 2007/2008 sa stala holandská reprezentantka Nicolien Sauberbreijová.

Výsledky sobotňajších pretekov SP v snoubordingu v paralelnom obrovskom slalome:

Muži: 1. Matthew Morison (Kan.), 2. Roland Fischnaller (Tal.), 3. Justin Reiter (USA), 4. Andreas Prommegger (Rak.), 5. Mathieu Bozzetto (Fra.), 6. Tyler Jewell (USA).

Ženy: 1. Anke Karstensová (Nem.), 2. Michelle Gorgoneová (USA), 3. Claudia Rieglerová (Rak.), 4. Alexandra Jekovová (Bul.), 5. Ekaterina Tudegeshevová (Rus.), 6. Fraenzi Maegert-Kohliová (Švaj.)

Konečné poradie SP v paralelnom slalome:

Muži: 1. Benjamin Karl (Rak.) 6290 bodov, 2. Mathieu Bozzetto (Fra.) 6100, 3. Andreas Prommegger (Rak.) 4960, 4. Matthew morison (Kan.) 4490, 5. Rok Flander (Slovin.) 3918, 6. Roland Haldi (Švaj.) 3820,... 38. Radoslav Židek (SR) 393

Ženy: 1. Nicolien Sauerbreijová (Hol.) 8260 bodov, 2. Heidi Neururerová (Rak.) 6560, 3. Claudia Rieglerová (Rak.) 4610, 4. Doris Guentherová (Rak.) 4520, 5. Svetlana Boldikovová (Rus.) 4110, 6. Marion Kreinerová (Rak.) 3880