Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vo Val d´Isere v akcii aj protilavínové komando

SITA|Publikované 11. feb 2009 o 13:29

Nočné prívaly nového snehu a silný vietor v dejisku majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere prinútili organizátorov zrušiť stredajšie preteky.

VAL D´ISERE. Nočné prívaly nového snehu a silný vietor v dejisku majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere prinútili organizátorov zrušiť stredajšie preteky družstiev bez náhrady. Okrem toho však spôsobili aj veľa problémov zjazdárom z jednotlivých výprav počas tréningu, Slovákov nevynímajúc. Slovenskí reprezentanti by mali byť vo štvrtok v plnej permanencii, keďže na programe svetového šampionátu bude obrovský slalom žien ako aj kvalifikácia na obrovský slalom mužov. S výnimkou Jany Gantnerovej (v dejisku MS absolvuje iba slalom) by sa mali všetci ostatní Slováci vo štvrtok predstaviť na súťažných kopcoch.

"Bol tu dosť veľký organizačný chaos, ale nakoniec sme odtrénovali, čo bolo treba. Trvalo približne 45 minút, kým si nás prehadzovali zo svahu na svah, až sa nakoniec mohlo začať trénovať. V noci tu pripadlo asi pol metra snehu a hore fúkal vietor rýchlosťou 166 km/h za hodinu. Skoro ráno dokonca muselo na kopec nabehnúť protilavínové komando, aby odpálili niekoľko lavín, keďže reálne hrozilo, že spadnú. Organizátori zatiaľ neoznámili, žeby sa malo v pôvodnom programe na štvrtok niečo meniť," uviedol pre agentúru SITA vedúci slovenskej výpravy vo Val d´Isere Richard Magdolen.

V obrovskom slalome žien by sa malo vo štvrtok (1. kolo - 10.00 h, 2. kolo - 13.00 h) predstaviť aj slovenské trio Veronika Zuzulová, Jana Škvarková a Babora Lukáčová, pričom s výnimkou Zuzulovej ide o debutantky na vrcholnom seniorskom fóre. Mužské trio Jaroslav Babušiak, Adam Žampa a Šimon Štancel by malo vo štvrtok absolvovať kvalifikáciu do hlavnej súťaže obrovského slalomu. Tá je na programe potom o deň neskôr. "V hlavnej súťaži sa podľa rebríčka FIS bodov predstaví 50 najlepších a z kvalifikácie by ich malo doplniť 25 najlepších. Malo by byť v silách našich pretekárov, aby sa prebojovali do hlavnej súťaže," vyjadril ešte pred šampionátom nádej R. Magdolen. Dvojkolová mužská kvalifikácia obrovského slalomu je vo štvrtok naplánovaná na 10.00 h, resp. 13.00 h.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.