Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vo Val d´Isere najviac pútala Vonnová

Lindsey Vonnová (Autor: ap)
SITA|Publikované 15. feb 2009 o 15:25

Najúspešnejšou účastníčkou práve skončených majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere sa stala všestranná Lindsey Vonnová.

VAL D´ISERE. Najúspešnejšou a zrejme aj naobletovanejšou účastníčkou práve skončených majstrovstiev sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere sa stala všestranná Američanka Lindsey Vonnová.

Dvadsaťštyriročná líderka priebežného poradia Svetového pohára získala prestížne double v kĺzavých disciplínach, keď zvíťazila v zjazde aj superobrovskom slalome. Svoju dominanciu mohla zvýrazniť aj v superkombinácii a slalome.

V súťaži všestrannosti bola napokon diskvalifikovaná z druhého miesta a v najtočivejšej disciplíne vypadla v 2. kole, keď z druhého miesta opäť útočila na jednu z medailí. Vonnová sa v Savojských Alpách nechtiac postarala aj o titulné stránky bulváru. Počas osláv pri otváraní fľaše šampanského si poranila palec na pravej ruke tak nešťastne, že jej to museli zašívať štyrmi stehmi a ona nútene vynechávala obrovský slalom.

Vonnovej tieňom vo Val d´Isere bola mladá, iba 17-ročná Švajčiarka Lara Gutová, ktorá brala dvakrát striebro - v zjazde a superkombinácii. Pozíciu vo svetovej špičke v technických disciplínach zasa potvrdila Fínka Tanja Poutiainenová, dvakrát bronzová - v slalome aj obrovskom slalome.

Najúspešnejším mužom bol na obávanom Bellevarde Švajčiar Didier Cuche. Skúsený 34-ročný matador získal titul majstra sveta v super G a z kráľovského zjazdu pridal striebro. Len o niečo menej úspešný bol jeho krajan Carlo Janka.

Objav sezóny zvíťazil suverénne v obrovskom slalome a bol bronzový v zjazde. Rovnakú kombináciu medailovej úspešnosti predviedol Nór Aksel Lund Svindal, zlatý zo superkombinácie a bronzový zo super G. Napokon svojho hrdinu mali na domácom snehu aj Francúzi. Julien Lizeroux si pripísal strieborné kovy v superkombinácii aj záverečnom slalome.

Prehľad viacnásobných medailistov z MS 2009 vo Val d´Isere:

Lindsey Vonnová (USA) - zlatá v zjazde a super G

Didier Cuche (Švajč.) - zlatý v super G a strieborný v zjazde

Carlo Janka (Švajč.) - zlatý v obrovskom slalome a bronzový v zjazde

Aksel Lund Svindal (Nór.) - zlatý v superkombinácii a bronzový v super G

Julien Lizeroux (Fr.) - strieborný v slalome a superkombinácii

Lara Gutová (Švajč.) - strieborná v zjazde a superkombinácii

Tanja Poutiainenová (Fín.) - bronzová v slalome a obrovskom slalome

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.