Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Vo Svite si vydýchli, že jeseň skončila

Veľké trápenie. Svit nepredviedol proti Sabinovu veľa futbalového umenia. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 18. nov 2013 o 00:00

Predpokladaným víťazstvom hosťujúceho Sabinova sa skončilo včerajšie stretnutie vo Svite.

Domáci, ktorí mali problém poskladať mužstvo s jedenástimi hráčmi, prehrali 0:2 a jesennú časť súťaže ukončili na 14. mieste.

SVIT. Futbalovejší hostia zaslúžene získali pod Vysokými Tatrami tri body, keď skórovali v 41. a 71. minúte. Ich tréner Pavol Šaršala tak mohol po stretnutí vyjadriť spokojnosť.

„Prišli sme tu s tým, že Svitu zoberieme späť tie body, ktoré získal on u nás. Bol ťažký terén, náročný zápas, preto sme radi, že sa nám to podarilo. Naše postavenie v tabuľke bolo odlišné od toho domácich, aj preto sme chceli vyhrať. Najdôležitejšie je, že sme zvíťazili, hoci sme mohli aj výraznejším rozdielom. Mali sme viac šancí ako súper, podstatné sú ale tri body,“ uviedol kouč MFK Slovan Sabinov.

Jeho hráčov pod Tatrami vytrvalo povzbudzovala skupinka hosťujúcich fanúšikov. „Chodia s nami všade. Patrí im za to veľká vďaka. Výsledky, ktoré sme vonku zaknihovali, sú aj vďaka nim, lebo nás neustále povzbudzovali,“ zdôraznil Pavol Šaršala.

Odraz práce v celom klube

Naopak, kormidelník Svitu Viliam Nemčko mohol byť spokojný iba s faktom, že jesenné trápenie jeho mužstva sa včera konečne skončilo.

„Čakali sme, kedy skončí jesenná časť. Tento výkon bol odrazom práce v celom klube a kvality mužstva, ktoré tu máme. Toto je vážna súťaž. My sme ešte päť dní pred majstrovským zápasom hľadali chlapcov a prišli takí, ktorí majú registračky. V priebehu súťaže sa nám zranili kľúčoví hráči, ktorí boli nositeľmi kvality. Ostali štyria - piati a s tým sa takáto kvalitná súťaž hrať nedá. Už mesiac trénujeme so štyrmi - piatimi hráčmi, ostatní sú na vysokých školách. Ťažko to hodnotiť, súper bol vo všetkých ukazovateľoch lepší a zaslúžene zvíťazil,“ konštatoval Viliam Nemčko.

Vo futbalovom Svite je to doslova o dennodennom prežívaní. „Keď sme tu prišli, mysleli sme si, že sa to trošku naštartuje. Nikto tu ale na to nereflektuje. Futbal vo Svite kompetentní nemajú radi. Momentálne môžeme byť radi, že sme odohrali kompletnú jesennú časť súťaže. Po skončení uplynulej sezóny sa tu uvažovalo, či vôbec budeme ďalej hrať. Na druhej strane je ale otázne, či si fanúšik vo Svite zaslúži takúto kvalitnú súťaž a takéto slabé výsledky, lebo toto mužstvo na dobré výsledky nemá,“ uzavrel Viliam Nemčko.

Súvisiace články