Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vo štvrtok v melbournskej kvalifikácii traja Slováci

SITA|Publikované 14. jan 2009 o 13:16

V trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne sa predstavia vo štvrtok traja Slováci.

MELBOURNE. V trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,4 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) sa od štvrtka predstavia dve slovenské tenistky - Lenka Wienerová a Zuzana Kučová. V hre však bude opäť aj Pavol Červenák, na ktorého čaká už súboj 2. kola mužskej eliminácie proti nasadenej dvadsaťsedmičke, Thajčanovi Danaiovi Udomchokemu.

Dvadsaťročná Košičanka Wienerová, 190. vo svetovom rebríčku WTA Tour, absolvuje svoju seniorskú grandslamovú premiéru proti tiež nenasadenej Češke Eve Hrdinovej (199. v renkingu), s ktorou ešte nehrala. Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka Z. Kučová (234.) bude mať za súperku medzinárodne málo známu, takisto nenasadenú japonskú rovesníčku Kumiko Iidžimovú, s ktorou sa v minulosti nestretla.

Neskutočnú smolu pri zostavovaní "pavúka“ mala Kristína Kučová. Víťazka dvojhry dievčat na US Open 2007 sa totiž napokon ocitla ako prvá "pod čiarou“. "Som v šoku. Vo štvrtok by sa musel stať zázrak v podobe odhlásenia niektorej z hráčok,“ uviedla pre agentúru SITA 18-ročná Bratislavčanka s nemeckým tréningovým zázemím a dodala: "Najbližšie mám v pláne dva turnaje ITF s dotáciou 25 000 USD v Amerike." Frustrácia "Kiky“ Kučovej môže byť o to väčšia, že k 12. januáru 2009 figuruje vo svetovom rebríčku WTA Tour napríklad nad oboma krajankami, ktoré si v melbournskej kvalifikácii zahrajú. K 8. decembru 2008, ktorý bol určujúci pre zaradenie do kvalifikácie, však bola len na 220. priečke v počítačovom poradí.

Dvadsaťjedenročný Červenák, 300. hráč ATP Rankings, rozhodne nebude proti o šesť rokov staršiemu a skúsenejšiemu Udomchokemu (152.) favoritom. Aktuálne má s Ázijčanom bilanciu 0:1, v januári 2007 mu podľahol na challengeri v juhoafrickom Durbane 5:7, 3:6. "Udomchoke je kvalitný hráč, počínal si tu dobre pred dvoma rokmi. Bude to ťažký zápas,“ predpovedal P. Červenák.

Štvrtkový program slovenských tenistov v trojkolovej kvalifikácii dvojhry na Australian Open 2009:

ŽENY / 1. kolo:

Zuzana Kučová (SR) - Kumiko Iidžimová (Jap.) - po 00.00 h SEČ

Lenka Wienerová (SR) - Eva Hrdinová (ČR) - približne po 3.30 h SEČ

MUŽI / 2. kolo:

Pavol Červenák (SR) - Danai Udomchoke (27-Thaj.) - približne po 8.00 h SEČ

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.