Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vo štvorhre žien na Australian Open štyri Slovenky

SITA|Publikované 16. jan 2007 o 05:29

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Vo štvorhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa predstavia štyri slovenské tenistky, ...

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Vo štvorhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) sa predstavia štyri slovenské tenistky, každá so zahraničnou partnerkou. Daniela Hantuchová (14. na rebríčku WTA Tour vo štvorhre k 15. januáru), ktorá sa prezentuje v tejto deblovej súťaži už siedmykrát, bude hrať rovnako ako vlani spolu s Japonkou Ai Sugijamovou. Šieste nasadené sa minulý rok dostali do 3. kola a teraz si na úvod zmerajú sily s francúzsko-austrálskym párom Tatiana Golovinová - Alicia Moliková. Doterajším deblovým maximom v Melbourne Parku je pre 23-ročnú popradskú rodáčku finálová účasť v roku 2002 po boku Španielky Arantxe Sanchezovej-Vicariovej. Zaujímavú novú partnerku i súperky má už po deviaty raz v tejto párovej súťaži u "protinožcov" účinkujúca Janette Husárová (35. v renkingu štvorhry). Držiteľka 22 deblových titulov spolu so Srbkou Jelenou Jankovičovou, ktorá momentálne má vynikajúcu singlovú formu, ako pätnástky žrebu budú čeliť atratktívnemu švajčiarsko-ruskému páru Martina Hingisová - Svetlana Kuznecovová. Obe členky tejto voľnou kartou poctenej dvojice sú vo dvojhre v hornej desiatke rebríčka WTA Tour. Premiérovo na Australian Open v debli hrajúca Jarmila Gajdošová (68. v príslušnom počítačovom poradí) si zvolila svoju tradičnú partnerku Austrálčanku Bryanne Stewartovú a bude jedinou nedomácou tenistkou na dvorci v zápase proti tandemu s voľnou kartou Daniella Dominikovicová - Sophie Fergusonová. Martina Suchá (až 896. vo WTA Tour vo štvorhre) zatiaľ nehrala ani s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, ani v ženskom debli v Melbourne. Zaujímavosťou je, že žreb jej rovnako ako vo dvojhre prisúdil na druhú stranu siete Češku Evu Birnerovú. Spoluhráčkou tejto premožiteľky Novozámčanky z pondelňajšieho 1. kola dvojhry bude Rakúšanka Sybille Bammerová.


Vyžrebované súperky slovenských tenistiek pre 1. kolo štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace):

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.