Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vo futbalovom klube na Spiši nastali zmeny

Zmeny v závere jesene. FK Spišská Nová Ves v závere roka prechádza zmenou na funkcionárskych postoch. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 6. nov 2013 o 23:00

V pondelok sa konala konferencia FK Spišská Nová Ves. Po nej došlo k personálnym zmenám vo vedení klubu.SP. NOVÁ VES. Každá konferencia FK Spišská Nová Ves prináša niečo nové. Už pred pondelkovým rokovaním sa nahlas hovorilo, že viacerí členovia a poprední predstavitelia klubu už ďalej nebudú pracovať vo futbale.

Rokovanie pondelkovej pravidelnej konferencie Futbalového klubu sa nieslo najmä v duchu nepriaznivého pôsobenia a vypadnutia družstva dospelých.

„Ako konštatovali delegáti, ktorí si vypočuli správu o pôsobení mládeže, dospelých a správu o hospodárení FK v uplynulom období, mnohé sa odvíja od súčasnej ekonomickej situácie, ktorá sa negatívne prejavuje dnes aj v iných športoch a nielen v našom meste, ale určite sa nikto z kompetentných nevzdáva svojho podielu na neradostných výsledkoch mužstva dospelých, ktoré býva najviac na očiach verejnosti. V najdôležitejšom bode konferencie, teda voľbe orgánov na najbližšie obdobie, došlo k zmene v zložení Správnej rady FK, kde z tej súčasnej, ktorá bude v pôvodnom zložení pracovať ešte do ukončenia jesennej časti súťaží, nebudú v budúcnosti pôsobiť z viacerých prezentovaných dôvodov doterajší členovia Beňa, Brezovaj, Janík, Oltman, Lipták a Volčko,“ uvádza vo vyhlásení manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Ako konštatovali prítomní a ako sa to uvádza aj v záverečnom schválenom uznesení, je potrebné doplnenie Správnej rady a štruktúr FK o ľudí, ktorí by dokázali reálne pomôcť, ale ktorí sú aspoň minimálne zorientovaní v problematike fungovania športu a najmä futbalu.

„Novozvolenú, momentálne päťčlennú Správnu radu Futbalového klubu budú teda zatiaľ v najbližšej budúcnosti tvoriť Milan Varga, Miroslav Nováček, Vladimír Jančík, Štefan Macala a Pavol Kubus,“ uviedol Patrik Brezovaj.

Na záver dodal, že prioritou do najbližších mesiacov bude najmä úspešnejšie pôsobenie mužstva dospelých v štvrtoligovej súťaži.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.