Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Vo futbale sa rátajú góly, nie šance

MŠK Spartak Medzilaborce. Po derby im patrili tri body. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 18. jún 2012 o 22:00

Cez prestávku boli Medzilaborčania radi, že neinkasovali štyri - päť gólov, napokon si odviezli spod Jasenovského hradu tri body.JASENOV. Posledné kolo štvrtej ligy, skupina Sever, malo na programe aj derby. Jasenovský nováčik privítal na svojom trávniku medzilaborský Spartak.

Až úmorne horúce počasie prilákalo slušnú návštevu, ktorá videla rušné futbalové dianie s množstvom šancí. Za hlavu sa chytali takmer výlučne domáci.

Od zimy nová akvizícia v jasenovských farbách, Viktor Melník, vedel, že v hľadisku má početnú podporu z rodnej obce a na derby sa vehementne chystal.

„V kabíne mi vravel, že dnes ho čaká na trávniku hetrik. S úsmevom som ho upokojil, že mi bude stačiť, ak sa presadí strelecky iba raz. Napokon ho prílišné chcenie potopilo,“ konštatoval po zápase Róbert Chalupka, jasenovský kapitán.

Len stručný výpočet tutoviek mladého jasenovského útočníka sa zastaví na čísle päť. A to za hodinu, lebo v 61. minúte bol striedaný. Nuž aj také sú zápasy.

Gólové blesky

Keď sa Jasenovčania v 50. minúte ujali vedenia, zdalo sa, že derby majú vo svojich rukách. Ako blesky z jasného neba sa objavili medzilaborské góly. Keďže to boli strely zo vzdialenosti zhruba 25 metrov, domácim priaznivcom priam vyrazili dych.

„Pri polčasovej prestávke sme boli radi, že stav je bezgólový, pokojne sme mohli inkasovať štyri aj päť gólov. Keďže sme boli v koncovke efektívni a domáci nie, máme body my,“ podotkol Viťo Lukačik, ktorý mohol medzilaborské víťazstvo v 89. minúte zdupľovať.

Nestalo sa, lebo pokutový kop mu gólman Dudič kryl. V jarnej časti to bola pre harcovníka v medzilaborských farbách už tretia „spálená“ jedenástka.

„No, aj taký je futbal. Vlado Gavula bol faulovaný, nik sa k lopte výrazne nepoberal, tak som si ju postavil ja. Našťastie sme za to nepykali,“ dodal Viťo Lukačik po derby riadne spotený, „zmordovaný“, ale spokojný. Pre výsledok sú totiž vo futbale podstatné góly, nie šance.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.