Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Vo Fínsku zlyhali Slováci v taktike, dnes ich čakajú Česi

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

Vo svojom premiérovom vystúpení naprestížnom turnaji Baltica Brewery Cup prehrali Slovenskí reprezentanti s Fínskom v Helsinkách 1:4.Tréner

Vo svojom premiérovom vystúpení na

Tréner úradujúcich majstrov sveta František Hossa nebol spokojný s naplnením taktických plánov, ktoré Slovákov nakoniec stáli dobrý výsledok. V druhom zápase na

turnaji proti Česku (DNES 13.00 SEČ) sa reprezentační tréneri musia zaobísť bez zraneného Jána Lipianskeho, ale môžu počítať so službami obrancu Martina Štrbáka.

"Veľmi dobrý dojem z úvodnej tretiny zmazala slabá fáza

v nástupe do druhej. V nej naši hráči ustúpili z taktiky, ktorú sme si stanovili. Predovšetkým upustili z priestorového bránenia, ktorým úspešne, aj keď miestami s námahou čelili celú úvodnú tretinu rýchlym

Fínom. Jednoducho prestali s nimi korčuľovať, čo bolo vodou na mlyn rýchlo korčuľujúcich a lepšie kombinujúcich Severanov," zhodnotil neúspešný vstup tréner F. Hossa a dodal: "Nepríjemnejšie bolo, že po fínskej spŕške sme si už vlastne nevytvorili žiadnu čistú gólovú šancu. Musíme byť realistami, nemáme k dispozícii v tejto fáze také mužstvo a nie všetci hráči z terajšieho výberu sa vedia rovnako vyrovnať s maximálnymi nárokmi, aby sme sa vyrovnali tímom európskej resp. svetovej špičky."

V dnešnom dueli s Českom sa slovenský tím musí zaobísť bez Jána Lipianskeho, jeho náhradník Roman Tomas ešte zápas nestihne. "Spomienka na plzenských 3:4, najmä z hľadiska obrazu hry, je síce príjemná, ale my sa pozeráme do budúcnosti. Bude to zrejme úplne iný zápas. My sa predovšetkým zameriame na to, aby maximálne herná disciplína a koncentrácia celého tímu vydržala po

celých šesťdesiat minút. Záleží nám veľmi na tom, aby sme potešili slovenských hokejových fanúšikov," uzavrel F. Hossa.