Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vo finiši prichádzajú Giraltovčania zbytočne o body

Pankuch (vpravo č. 9) získal pre Giraltovce náskok, ktorý ale Sp. Podhradie zmazalo. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. okt 2012 o 22:00

Giraltovský štvrtoligový futbalový kolektív MFK Slovan v ostatných troch vystúpeniach uhral remízy.

GIRALTOVCE. Určite si tréneri, hráči a fanúšikovia neraz kladú otázku, čím to je, že ich tím ťahá sériu rovnakých výsledkov. Buď víťazných alebo neúspešných či zmierlivých.

Aj v Giraltovciach je teraz také obdobie, že štvrtoligový futbalový kolektív MFK Slovan v ostatných troch vystúpeniach uhral remízy. V počte nerozhodných rezultátov (6) zverenci trénera Richarda Gábora naháňajú aj premianta v tomto smere – Sninu a sú na tom rovnako ako Svit.

Je dlhodobejšie známe, že Giraltovce sú vpredu naozaj málo efektívni a s dosiahnutými iba ôsmimi strelenými zásahmi im patrí po suverénne najslabšej Krásnej druhá priečka. Keďže aj Spišské Podhradie v koncovke neoslňuje, neprekvapilo, že uplynulý vzájomný súboj týchto rivalov priniesol po jednom góle na každej strane.

„Nemrzelo ma ani tak to, že sme nevyhrali, ako skôr skutočnosť, že zase sme inkasovali vyrovnávajúci gól v posledných minútach zápasu. Tak sa nám to prihodilo predtým doma so Sninou, keď sme inkasovali po štandardnej situácii – priamom kope – a rovnako i teraz. Dovedna sme prišli o štyri plusové body a to škrie,“ povzdychol si R. Gábor.

K nariadenej penalte v prospech súpera sa nechcel vyjadrovať, či bola oprávnená alebo nie. Podľa jeho názoru domáci za nepriaznivého stavu pritlačili, vyskytlo sa dosť štandardiek.

„Mali sme to však využiť na druhý úder, lebo súper prestal byť pozorný v defenzíve, ale dve vyložené šance sme zahodili. Pokutovému kopu predchádzalo zaváhanie našich obrancov. Traja naši beci mohli loptu odpratať do bezpečia, ale jeden zverenec namiesto jednoduchého riešenia zvolil zbytočne konštruktívny prístup. To využil domáci útočník, ktorý tam vbehol a pohroma bola na svete.“

Vyhrávali, ale neoslnili

Potvrdila sa i tak prognóza, že Giraltovce to proti Sp. Podhradiu vedia. Spišiaci ich neporazili už dlhý čas. Napriek tomu kouč hostí mal kritický názor na výkon tímu.

„Prvý polčas sme predviedli najslabší futbal na cudzích ihriskách v tomto ročníku. Obojstranne však aktéri veľa toho neponúkli. Domáci boli v kŕči, že musia a my sme si mysleli, že všetko príde automaticky.“

Podľa kormidelníka hostitelia vraj preháňali tvrdosť (pritom ale oveľa viac žltých kariet dostali hostia) a jeho mužstvo sa ako keby zľaklo.

„Napriek tomu gól Pankucha po individuálnej akcii, na konci ktorej obišiel aj brankára, stál za to. To nás trošku nabudilo a po prestávke bola hra obojstranne pestrejšia.“

R. Gábor na margo nastávajúceho vystúpenia doma proti Sabinovu riekol, že už by sa patrilo naplno bodovať.

„V tabuľke pravdy sme na nule a tak by sme po jeseni minimálne aj chceli zostať. Čaká nás náročná šichta, lebo Sabinovčania sa už, zdá sa, dostali z akejsi menšej krízy a v ostatných dvoch meraniach síl uhrali cenné body. Musíme si dať pozor na mladý kolektív, ale v tejto súťaži niet ľahkého rivala. Celkove v zápoleniach chýba kvalita v ofenzíve a všetci šomrú na zakončenie,“ dodal giraltovský kormidelník, pričom v jeho hlase bolo cítiť nádej, že by bolo načase, keby vpredu jeho hráči naplno zabrali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.