Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Vo finále kajakárov na divokej vode kraľoval galský kohút s Peschierom

TASR|20. aug 2004 o 13:23

Atény 20. augusta (TASR) - Francúz Benoit Peschier kraľoval na slalomárskej trati v areáli Hellenikon a postaral sa o suverénnosť galského kohúta medzi ...

Atény 20. augusta (TASR) - Francúz Benoit Peschier kraľoval na slalomárskej trati v areáli Hellenikon a postaral sa o suverénnosť galského kohúta medzi 10 kajárskymi finalistami. Prevaha francúzskych kajakárov mohla mať aj výraznejšiu podobu, no opäť zahaproval výsledkový systém. Pôvodne zaradil ďalšieho Francúza Fabiena Lefevra na druhú priečku a zvyšku sveta pripadol len bronz zásluhou Brita Campbella Walsha. V oficiálnych výsledkoch už bolo všetko inak a Walsh skončil druhý so stratou na zlatého Peschiera 2,21 s, bronzovú medailu si odniesol z Atén Lefevre s odstupom od druhého Walsha 0,82 s.

Peschier sa po preťatí cieľa porovnával hlavne so svojím krajanom, obhajcom titulu Lefefrem. Práve Lefevre na rozdiel od ostatných nemal príliš rád olympijský kanál, pretože s kontaktnými šošovkami mu často slaná voda vrezala štípavú bolesť do zreničiek. Napriek handicapu však opäť ukázal tento dvojnásobný majster sveta svoju výnimočnosť a po 6. mieste v semifinále sa vyšvihol až na bronzový stupienok. Konečné rozuzlenie mal v rukách v semifinále najrýchlejší Brit Wals. Už na medzičasoch však bolo zrejmé, že pádluje pomalšie ako Peschier a stratí náskok 0,25 s zo semifinále. Napokon mohol byť rád, že dosiahol na strieborný stupeň. Smolu mal tretí v semifinále, najväčšie prekvapenie Holanďan Sam Oud, ktorého až 6 trestných sekúnd pripravilo o prienik medzi medailistov a klesol na 8. miesto, 5. priečka pripadla obhajcovi zlata zo Sydney Nemcovi Schmidtovi.

Súvisiace články