Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vlkovi sa konečne páčil výkon jeho zverencov

Sportnet|Publikované 18. mar 2013 o 23:00

Svidník vyhral v sobotu doma nad Nitrou 3:1 a v sérii vedie 2:1.

Východniari budú mať v stredu postupový mečbal, ktorý by chceli v stredu pod Zoborom využiť.

SVIDNÍK. Prvé dva štvrťfinálové zápasy medzi Legend Watches Slávia Svidník a VK Ekonóm SPU Nitra ponúkli dramatické merania síl, v ktorých obidvaja súperi využili domáce stretnutie.

Pred ich tretím vzájomným súbojom ostávala otvorená otázka, či hosťom hrajúcim bez rešpektu bude ich entuziazmus stačiť alebo sa hladko presadí papierový favorit série.

Vstup do duelu vyšiel lepšie mladým Nitranom, ktorí postupne viedli 12:6 a 21:14. Domáci sa snažili v závere z tohto náskoku ukrajovať, ale viac ako 21 bodov uhrať nedokázali.

V ďalšom priebehu sa dianie na palubovke výrazným spôsobom zmenilo. Zverenci trénera Jaroslava Vlka chytili opraty stretnutia pevne do svojich rúk a súperovi už do konca zápasu nič nedovolili.

V každom z troch zvyšných setov si vypracovali komfortný náskok a pokiaľ sa aj Nitra chcela chytiť slamky, domáci im nekompromisne vzali vietor z plachiet.

Svidník vyhral 3:1 (-21, 17, 17, 18) a prvýkrát v štvrťfinále dominoval suverénnym spôsobom.

„V príprave sme všetko podriadili tomu, aby sme boli úspešní a konečne sme podali výkon, na ktorý sme zvyknutí. Podstatné bolo, že sme neboli pod tlakom na príjme, naopak my sme tlačili súpera servisom a vzápätí dobrou obranou na sieti, ale aj v poli sme sa od súpera vzďaľovali. S výnimkou prvého setu, kde nám Nitra v minisérii ušla, sme si dali v ďalšom priebehu pozor a zápas sme mali pod kontrolou,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Čarovný prútik

Po prvom sete, v ktorom Nitra viedla priebežne až o sedem bodov a nakoniec ho získala pomerom 25:21, sa čakalo, ako sa s týmto priebehom domáci vysporiadajú.

Ich odpoveď bola okamžitá a razantná, pričom pripomínala šibnutie čarovným prútikom.

„Za zlomový moment považujem príchod Feňa, ktorý to dobre odprihrával a výborný výkon na diagonále podal Martin Sopko. Mužstvo bolo správne nahecované, postrážili sme si kvalitne servujúcich hráčov Nitry a keď sme ich dostali pod tlak, viac chybovali, čo nám našu cestu za víťazstvom zjednodušilo,“ konštatoval J. Vlk.

Mečbal v Nitre

Po prvých dvoch dramatických stretnutiach Svidník prešiel tretím štvrťfinálovým vystúpením hladko. Po sobotňajšom víťazstve vedie v sérii 2:1 a v Nitre bude chcieť nabrať definitívny kurz semifinále.

„Dnes sme hrali odvážne, ale na našom výkone je ešte stále čo zlepšovať. Na druhej strane treba kvitovať výkon hráčov hostí, ktorých sme však dokázali eliminovať. Na ich silné stránky si budeme musieť dať v Nitre pozor, preto sa musíme sústrediť v prvom rade na náš vlastný kvalitný a vyhecovaný výkon,“ zdôraznil J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.