Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Vlk zvolil prípravu formou domácej úlohy

Sportnet|Publikované 18. jan 2013 o 00:00

Druhú polovicu sezóny odštartuje Svidník v Humennom. Tréner Vlk dal svojim zverencom v rámci prípravy na tento duel zaujímavú domácu úlohu.SVIDNÍK. Priestor od skončenia základnej časti si volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník, ktorí posledný súťažný zápas odohrali 22. decembra, okrem tréningového drilu, vyplnili exhibičným dvojzápasom s Brnom, úspechom v ankete Prešovského samosprávneho kraja a vedenie klubu získalo ako novú posilu Mareka Mikulu z Iraklisu Solún.

„V príprave sme splnili všetko, až na to, že sa nám nepodarilo dohodnúť si prípravný zápas. Ligy sú rozbehnuté, v regióne sme nezohnali nikoho a cestovať za niekým 400 kilometrov by bolo tiež neprimerané. V prvom týždni a pol sme s hráčmi naozaj slušne popracovali na kondičnej stránke, a keďže máme kvalitnú dvanástku, ktorú doplnil M. Mikula, zahrali si chlapci medzi sebou,“ uviedol tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Vyššia kvalita

Svidník vstupuje do nadstavby tretíkrát ako víťaz základnej časti. Kým v prvej polovici sezóny chýbali J. Vlkovi náročnejšie konfrontácie, v súbojoch s Humenným, Myjavou a Volley Teamom sa všeobecne očakáva kvalitnejší a dramatickejší volejbal.

Prestíž ich vzájomným zápasom nedodáva iba boj o najlepšie postavenie v play–off, ale na všetkých štyroch čaká aj Final Four Slovenského pohára.

„Všetci sa už na nadstavbovú časť tešíme, pretože aj celotýždňový mikrocyklus prípravy na súperov bude z hľadiska psychiky a motivácie iný. Nedajú sa čakať v každom zápase jednoznačné víťazstvá, ale chceme urobiť všetko pre to, aby sme si vybojovali najlepšiu východiskovú pozíciu do play–off, čo pre nás znamená obsadiť 1. alebo 2. miesto. Po pohľade do minulosti vidíme, že v posledných sezónach rozhodovali pri vyrovnanosti mužstiev piate zápasy, ako naposledy s VKP, preto v tomto smere nechceme nič podceniť. Momentálne je našou najvyššou prioritou finále Slovenského pohára, ktoré nás čaká začiatkom februára, a práve na tento prvý vrchol sezóny sa snažíme ladiť našu formu,“ zdôraznil J. Vlk.

Domáca úloha

Nadstavbu odštartuje Svidník v sobotu na pôde Humenného. Plusom aktuálneho slovenského majstra môže byť jeho rozohranosť, pretože v závere minulého týždňa odohral dve ťažké stretnutia s lídrom Stredoeurópskej ligy Ľubľanou.

„Mužstvo dostalo za domácu úlohu sledovať zápas Humenného s Ľubľanou na internete s tým, že na pondelkový tréning si museli všetci pripraviť jeho rozbor. Každý má vlastný pohľad na volejbal, ale chcel som, aby si chlapci zmapovali súperových hráčov vo svojich konkrétnych zónach a aj takto sa zapojili do taktiky,“ predstavil zaujímavý spôsob prípravy J. Vlk.

Súvisiace články