Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Vlhová trénovala s mužmi i súperkou, s Velez-Zuzulovou sa predstaví v Amerike

Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
SITA|22. nov 2016 o 15:59

Adama Žampu čakajú preteky vo Francúzsku.

BRATISLAVA. Premiéru amerického strediska Killington v pretekoch Svetového pohára alpských lyžiarok (26. - 27. 11.) si nenechá ujsť ani slovenská dvojica Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová.

Zatiaľ čo skúsenejšia špecialistka Velez-Zuzulová sa predstaví iba v nedeľňajšom slalome, Vlhová na severovýchode USA absolvuje obrovský slalom i slalom.

Prvé kolo obrovského slalomu sa v sobotu 26. novembra uskutoční od 15.30 h SEČ, druhé kolo príde na rad od 18.30 h. Rovnaké začiatky bude mať aj nedeľňajší slalom.

Preteky v Amerike sú smutnejšie

Velez-Zuzulová sa na druhý slalom sezóny pripravovala v stredisku Zinal vo švajčiarskom Val d´Anniviers a do USA odletí v stredu.

"Bude to Veronikina premiéra na svahu v Killingtone, ešte sme tam nelyžovali," uviedol tréner a otec Timotej Zuzula v tlačovej správe Úseku alpských disciplín SLA.

Jeho dcéra obsadila v úvodných pretekoch sezóny vo fínskom Levi štvrté miesto, v Killingtone by mala opäť útočiť na pódium.

"Killington vôbec nepoznám. Lyžovanie v Amerike nie je až také populárne, preteky sú tam také smutnejšie. Najviac sa teším na slalomy po Novom roku, keď prídu na rad Záhreb, Maribor a Flachau. Samozrejme, aj na Semmering, ktorý bude ešte v starom roku," povedala Velez-Zuzulová ešte pred začiatkom sezóny.

Pripravovala sa i s mužmi

Bronzová z úvodného slalomu v Levi Petra Vlhová mala pôvodne do USA odletieť hneď po pretekoch vo Fínsku. Príliš teplé počasie v Killingtone však zmenilo plány.

"V Killingtone bol v tom čase akútny nedostatok snehu, trénovať sa nedalo. Hoci sme už mali rezervované letenky aj celú logistiku dopravy, museli sme plány zmeniť,“ vyjadril sa Igor Vlha, otec Petry.

Slalom v Levi ovládla Mikaela Shiffrinová:

Tím pod vedením talianskeho trénera Livia Magoniho sa presunul do švédskeho Funasdälenu.

Vlhová tam dva dni trénovala spolu s víťazkou slalomového hodnotenia minulej sezóny - švédskou reprezentantkou Fridou Hansdotterovou a dva dni aj s mužskou reprezentáciou.

Následne odletela do talianskeho Kronplatzu, kde absolvovala ďalšie tréningy a práve v utorok naberie smer USA - štát Vermont.

"Začiatok sezóny bol úplne skvelý. Vydarený obrák v Söldene (8. miesto) mi dodal sebavedomie do slalomu. Pred ním som cítila trochu napätie, ale som rada, že to mám za sebou a dopadlo to takto dobre," prezradila Vlhová po vydarenom slalome v Levi.

Žampa pôjde vo Francúzsku

Zatiaľ čo elitné Slovenky sa presúvajú do zámoria, Adam Žampa má zmenený program a namiesto amerického Beaver Creeku, kde absentovalo chladné počasie, sa predstaví vo francúzskom Val d´Isere.

Tam sa 29. novembra začnú merané tréningy zjazdu. V utorok 26-ročný Tatranec odcestoval do Talianska, kde bude trénovať až do pondelka 28. novembra.

Následne pôjde do francúzskeho Val d’Isére, kde sa v dňoch 2. - 4. decembra uskutočnia zjazd, super G aj obrovský slalom SP mužov.

Mladší brat Andreas Žampa, špecialista na obrovský slalom, sa z amerického Cooper Mountain vráti 30. novembra a pridá sa k tímu vo Val d’Isére.

Súvisiace články