Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vlhová skončila v obrovskom slalome v Jasnej štrnásta

Slovenka Petra Vlhová má najsilnejšiu disciplínu slalom. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 27. feb 2014 o 10:07

Majstrovstvá sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach sa rozbehli v Jasnej.

JASNÁ. Víťazkou obrovského slalomu dievčat v rámci majstrovstiev sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v Jasnej sa stala Talianka Marta Bassinová.

Druhá skončila jej krajanka Karoline Pichlerová a bronz si vybojovala Rakúšanka Rosina Schneebergová. Najlepšia Slovenka Petra Vlhová skončila štrnásta s odstupom 3,30 s za víťazkou.

Osemnásťročná Liptáčka Vlhová bola po 1. kole šestnásta s takmer trojsekundovým mankom za najrýchlejšou Bassinovou.

O dve priečky nahor

V druhom kole predviedla Vlhová ôsmu najrýchlejšiu jazdu a stačilo jej to na posun nahor o dve priečky.

Záver Petrinej jazdy priniesol menšiu drámu, keď slovenská pretekárka dosť nešetrne zasiahla predposlednú bránku na trati. "Tú bránku som zobrala zle a buchla mi po chrbte. Veľmi to bolelo, preto som sa musela upokojiť. Nie je to však nič vážne, ale dosť to bolí, keď dostanete tou tyčou," povedala Vlhová v cieli.

Z trate odchádzala s bolestivou grimasou, no napokon to nebolo nič vážne a krátko na to už rozdávala úsmevy. Po dojazde ešte nepoznala svoje konečné umiestnenie, priebežne jej v tej chvíli patrilo druhé miesto. Napokon z toho bola konečná 14. pozícia.

"Druhé kolo bolo na mňa dosť rýchle. Hore bola nepríjemná hmla. Je to na každom jazdcovi, ako sa s tým vysporiada," povedala Vlhová. Jej silnejšia stránka, slalom, ju čaká už v piatok.

"Škoda, že to nevyšlo na najlepšiu desiatku. V prvom kole sa trať v spodnej časti dosť rozbíjala a Peťa mala pomerne vysoké číslo 39, s ktorým to vytiahla na 16. miesto. Škoda, že druhé kolo bolo pre nebezpečný vietor skrátené o približne desať sekúnd, kde ešte mohla získať niečo navyše ako len posun na 14. priečku. Aj tak však dosiahla solídny výsledok. Zaostala za prvou o 3,30 a od 9. miesta ju delili dve desatiny sekundy," komentoval Vlhovej tréner Ivan Iľanovský.

Obrovský slalom absolvovala Vlhová aj nedávno na zimných olympijských hrách v Soči. V stredisku Roza Chutor v Červenej Poľane skončila v tejto najtechnickejšej disciplíne na 24. mieste. Jej doménou je slalom, ktorý príde v Jasnej na rad v piatok 28. februára.

Vo štvrtkových pretekoch v obrovskom slalome dievčat na Chopku sa predstavili aj ďalšie štyri mladé Slovenky. S vysokými štartovými číslami sa umiestnili až v poslednej tretine výsledkovej listiny.

Do cieľa prišlo 58 dievčat

Katarína Miklošová skončila na 44. mieste s odstupom 14,26 s za víťaznou Bassinovou. Kristíne Sobekovej patrí vo výsledkoch 48. pozícia (+15,12) a Eva Trajčíková obsadila 51. priečku s takmer 20-sekundovým mankom za víťazkou.

Laura Prieložná nedokončila 1. kolo. Z pôvodného počtu 112 pretekárok v 1. kole klasifikovali v cieli 2. kola iba 58 lyžiarok.

Výsledky - MSJ v alpskom lyžovaní

Obrovský slalom junioriek (1.+2. kolo): 1. Marta Bassinová 1:52,86 min, 2. Karoline Pichlerová (obe Tal.) +0,27, 3. Rosina Schneebergová (Rak.) +1,73, 4. Elisabeth Kappaurerová (Rak.) +2,02, 5. Jasmina Suterová (Švaj.) +2,41, 6. Paula Moltzanová (USA) +2,58,… 14. Petra Vlhová +3,30,… 44. Katarína Miklošová +14,26, 48. Kristína Sobeková +15,12, 51. Eva Trajčíková +19,62, Laura Prieložná (všetky SR) - nedokončila 1. kolo.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.