Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vlhová ešte doberie injekcie: Body prídu časom

Slalomárke Petre Vlhovej návrat do pretekov Svetového pohára nevyšiel, vo Flachau nedokončila prvé kolo. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|Publikované 15. jan 2014 o 17:24

V nočnom slalome vo Flachau Petra Vlhová nedokončila v utorok prvé kolo. Vypadla z trate, našťastie, neohrozila si ľavú ruku, ktorú si zranila pred mesiacom na tréningu v talianskom Solde.

BRATISLAVA. „Nespadla som, len mi vykoplo lyžu a nepodarilo sa mi vrátiť do trate. Ruke sa nič nestalo,“ vravela osemnásťročná rodáčka z Liptovské Mikuláša, ktorá už v stredu v Bratislave absolvovala fototermín.

Na olympiáde v Soči bude pri neúčasti Veroniky Velez­Zuzulovej našou ženskou zjazdárskou jednotkou.

Vo štvrtok jej v Liptovskom Mikuláši dajú jednu z posledných kolagénových injekcií, ktoré dostáva do zraneného ramena piaty týždeň.

„Necítim už žiadne bolesti, ale dostať sa do súťažného rytmu nie je jednoduché. Som v pozícii, že potrebujem zbierať body, preto budem štartovať aj v pretekoch Európskeho pohára. Na druhej strane viem, že to nejde unáhliť,“ dodala Petra, ktorá aj vo Flachau vysoko ocenila víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Favoritka na zlato je jasná

„Išla fantasticky. Rýchlo aj pekne. Jej jazda pôsobí ľahko, pre mňa je pre olympijský slalom v Soči jasnou favoritkou na zlato.“

Vlhovej tréner Ivan Iľanovský zhodnotil jej výpadok vo Flachau ako stratu kontroly lyží v ťažkej pasáži.

„Po dlhšom výpadku u Petry pracuje aj hlava z prílišného chcenia. Ale vypadli viaceré slalomárky. Obaja s Petrou veríme, že zákonite prídu aj body, lyžiarska forma sa sľubne vracia.“

Vlhová koncom novembra vyhrala slalom Európskeho pohára vo fínskom Levi, prvý skúšobný štart po zranení mala vo švajčiarskom Melchsee Frutt minulý týždeň vo štvrtok v rámci Európskeho pohára.

Minulý týždeň podstúpila drobné lekárske vyšetrenia, po ktorých jej nasadili špeciálnu ortézu.

„Pred pár dňami som bola ešte na magnetickej rezonancii, kde mi zistili nejaké drobnosti súvisiace s poškodením kĺbov po páde, ale už je to v poriadku,“ vrátila sa k zraneniu Vlhová.

Pôjde obrák aj slalom

V najbližších dňoch bude Vlhová štartovať na dvoch pretekoch Európskeho pohára. „Svetový pohár by som mala ísť najskôr v Maribore. Obrák aj slalom, len nie je isté, či sa to pre nedostatok snehu nepreloží do Kranjskej Gory.

Bratia Adam a Andreas Žampovci sa pripravujú vo švajčiarskom Wengene, kde budú štartovať v piatkovej superkombinácii i v nedeľňajšom slalome.

Autor: Vojtech Jurkovič

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.