Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vlci tentoraz kamzíkov nepohrýzli

Sportnet|Publikované 19. nov 2007 o 23:00

V stretnutí 25. kola hokejovej Slovnaft extraligy proti Žiline nepripustili domáci Popradčania zopakovanie scenára z predchádzajúceho vzájomného

zápasu pod Tatrami, v ktorom "kamzíci" po nepresvedčivom výkone prehrali s "vlkmi" 0:2.

POPRAD. Tentoraz úlohu papierového favorita zvládli a to i napriek tomu, že dvakrát v stretnutí museli doťahovať najtesnejší náskok svojho súpera. "Bol to ďalší zápas, ktorý sme mali vynikajúco rozbehnutý v úvode i v druhej tretine, no, žiaľ, nepodarilo sa nám to ustáť. Nemôžem povedať, že sme zlyhali v hernom systéme, ale po hrubých chybách jednotlivcov sme inkasovali štyri góly. V závere sme sa častými vylúčeniami pripravili o možnosť zvrátiť výsledok v náš prospech," uviedol po stretnutí asistent trénera Žiliny Richard Turaz.

Obrat po prvej tretine

Zverenci popradského trénera Františka Hossu sa proti defenzívne hrajúcemu súperovi dokázali presadiť i napriek tomu, že dvakrát prehrávali. "Začiatok nebol taký, ako sme si predstavovali. Po prvej tretine som bol veľmi nespokojný a podľa toho to aj vyzeralo v kabíne. Druhá časť už bola z našej strany úplne iná z hľadiska nasadenia i herného prejavu. Som rád, že sme to zvládli, lebo to nebol jednoduchý zápas. Hrali sme doma a chceli sme víťaznú šnúru predĺžiť hlavne kvôli divákom, ktorí nás povzbudzujú a sú trpezliví," konštatoval domáci kouč.

Predošlý scenár nepripustili

Nespomenul si kormidelník Popradu za nepriaznivého stavu 0:1, resp. 1:2 na nevydarený duel 3. kola s týmto súperom na domácom ľade? "Upozorňoval som na to, že Žilina má v tíme skúsených borcov, ktorí vedia perfektne pozične brániť a sú nepríjemní v protiútokoch. V niektorých situáciách sme mali šťastie, že nedali gól, podržal nás Šimonovič," naznačil F. Hossa, ktorý v záverečnej tretine vymenil v prvom útoku Jabrockého za Jasovského.

Využili všetkých

"Nebol som spokojný s výkonom Jasovského, ktorý nemal pokojný herný prejav, a tak sme urobili zmenu. Som rád, že mladí hráči, ktorí boli v zápase nasadzovaní, nesklamali. Hrali sme na kompletné štyri formácie, lebo sme chceli dať priestor všetkým," ozrejmil lodivod Popradu, ktorému stále chýba v zostave Kubus, ktorý však už trénuje. "Stále má však veľký fyzický deficit a potrebuje byť ešte aspoň dva týždne v neskutočnej záťaži. Zvažujeme aj iné možnosti, aby sa išiel rozohrať do Prešova, ale to sa ešte rozhodneme," dodal F. Hossa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.