Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vlasto Čepo mení tím!

Daniel Stankovič|Publikované 4. jan 2021 o 01:00

Víťaz Oktagon Underground oznámil veľkú zmenu vo svojej MMA kariére.

Zápasník Oktagonu a finalista projektu Oktagon Underground, Vlasto Čepo, urobil v nedávnej dobe veľké rozhodnutie. 

Je to oficiálne! Slovensko-srbský bojovník Vlasto Čepo, sa odhodlal ku veľkému kariérnemu rozhodnutiu. Po približne ročnom pôsobení v Bratislavskom Chaos Gyme, kde 25-ročný zápasník donedávna pôsobil, sa teraz vydáva na Balkán, kde bude trénovať v Záhrebe, v American Top Team Europe. Známa pôbočka americkej siete klubov patrí na europskej scéne k tomu najlepšiemu, čo tu môžeme nájsť.  ATT Europe združuje viaceré skvelé mená, zápasiace pod organizáciami ako KSW, Bellator, či UFC

Zmena je to o to väčšia, že vo Vlastovom prípade nejde len o "kemp", ale do Chorvátska sa presťahoval. "Dal som do toho všetko, pobalil som sa a idem na to - buď alebo.", komentoval svoje rozhodnutie bývalý profesionálny majster Slovenska v boxe. To, že o kvalitu v tréningu núdza nebude, pridáva fakt, že po boku Čepa sa bude pripravovať aj momentálne štvrtý muž poloťažkej váhy UFC, Aleksandar Rakic. V minulosti "El Chapo" už viackrát absolvoval kemp chorvátskom gyme, a tak nejde o úplne nové prostredie. 

Čepo, fanúšikom známy hlavne z projektu Oktagon Underground, si v doterajšej krátkej MMA kariére, stihol pripísať štyri výhry a jednu porážku. Naposledy sme ho mohli vidieť zápasiť na októbrovom Oktagone 17, kde nakoniec podľahol v druhom kole Poliakovi Strelczykovi na submisiu (armbar, pozn. redaktora). 

Na Československej scéne málo vídaný krok, môže byť tým pomyselným "posledným" kúskom skladačky, ktorý výrazne pomôže slovensko-srbskému bojovníkovi. Už teraz sa však môžeme tešiť, aký progres ukáže Čepo vo svojom ďalšom zápase!

 

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články