Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vlastnými kiksami sa držia v chomúte smoliarov

Sportnet|Publikované 27. dec 2006 o 23:00

Poprad - Aj Michal Segľa (na snímke vpravo) "odkorčuľoval" myšlienkami počas uplynulých dní do inej sféry života, kde nie sú dominantné body,

víťazstvá, hra. Spolu s manželkou nachystali päťročnej dcérke Michalele bohatého Ježiška, ale skrátka nezostala ani hlava rodiny. "Potešil som sa z oblečenia, kozmetiky," poznamenal hokejový obranca Popradu a pri poznámke, že kamzíci by iste neprotestovali, keby Vianoce trvali dva týždne, sa schuti zasmial. Nuž, na ľade v poslednom čase veľa dôvodov na dobrú náladu nemali. Zmenia to práve v tomto týždni?

Možno práve to, že Podtatranci sa predstavia dva razy po sebe na štadiónoch súperov, im pomôže preklenúť resty, ktoré ich v uplynulých kolách ťahali ku dnu. "Stávalo sa nám, že sme boli dve tretiny lepší, a to i v dueloch so súpermi z vrchných priečok tabuľky. Dokázali sme ich prestrieľať, ale potom prišli dve-tri chyby a prehrali sme o jeden-dva góly." Popradský bek sa domnieva, že herne napriek nie najlepšiemu postaveniu a čiernej sérii to nie je zlé, aj herný systém neraz funguje, no predsa séria maličkostí podpáli budované dielo. "Iní sa napríklad môžu dopustiť rovnakého kiksu a nič sa nedeje. No nám sa to vracia i s úrokmi. Sme slovom smoliari, taký mám pocit." Zrejme sa žiada viac symbiózy medzi zrelými borcami a mladíkmi, hoci je pravda i to, že chýba možno viac jednotlivcov predstavujúcich strednú hokejovú generáciu vo veku okolo 25-27 rokov.

Pri otázke, aký je najväčší rozdiel medzi partiou v uplynulom ročníku a terajšou, M. Segľa bez váhania odvetil. "V tom, že nevyhrávame zápasy. Sme tu dobrí chlapci, no kúštik šťastia sa k nám nejako neponáhľa." Popradčania sú ale presvedčení, že raz už obrat musí prísť, pretože na tréningu mužstvo ide naplno. "Musíme hrať jednoducho, napĺňať základné veci bez chýb. To vedie k úspechu. Až potom príde sebadôvera a hráč si môže dovoliť nadštandardné činnosti. Samozrejme, všetci musíme držať stále pospolu." Zrelý kozák prežil už všakovaké situácie v rôznych celkoch a vie, že parádne je byť hore, ale zložité a otupujúce zase škriabanie sa na vrchol. Keď za každým vydareným krôčikom prídu dva spackané. Vie i to, že ak to dlhodobejšie nejde, na rade sú i sankcie, odchody, tresty, hrozby. "Je to ako v inom zamestnaní. Niekto potrebuje, aby sa naňho zakričalo, ďalší zase prijme skôr zmierlivejší prístup. Sú i takí, ktorí ťažšie znášajú tlak a sú kŕčovití."

Zápasy dnes v L. Mikuláši a potom na Slovane mienia Popradčania využiť na obnovu svojho kreditu a hlavne sa mienia zbaviť "hlúpostiek", čo prinášajú sklamanie. "Napríklad v dueloch so Slovanom súper možno aj častejšie chyboval, ale celkove vyšiel zo súperenia lepšie," dodal Michal Segľa, ktorý súhlasil s názorom, že i obrancovia nie prílši výrazne prispievajú k produktivite tímu a streľba Javína z minulej sezóny chýba. "My sa skôr sústreďujeme skôr na defenzívu, na dávanie gólov príliš nemyslíme," dodal najlepšie strieľajúci obranca Popradu, ktorý dosiaľ tri razy poslal puk do bránky.

Váhu neoklameš

Aj askéti v stravovaní si doprajú cez sviatky viac než inokedy. Športovci sa ale musia mať na pozore, lebo sa na niektorých zvykne nalepiť nejaký ten prebytočný kilogram. "Ja s tým problémy nemám, nepriberiem zase tak rýchle a okrem toho viem, čo si môžem dovoliť." I M. Segľa počas bohatej kariéry zažil rôznych lodivodov, niektorí veľmi striktne sledovali hmotnosť zverencov a bolo zle, ak sa ručička na váhe výraznejšie odchýlila od normy. "Tréner Hossa nás vážil pred Vianocami a možno si hodnoty porovná znovu. Pokiaľ by bol však nebodaj prírastok hmotnosti, no v rozumnej miere, tak sankcie by hroziť nemali."

(zuk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.