Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vlastnými chybami sme prišli o body, hovorí M. Pramuk

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Košice V doterajšom priebehu sezóny podali hádzanári 1. MHK Košice jeden z najlepších výkonov, avšak proti dvojnásobnému víťazovi HIL-ky a

účastníkovi jednej zo skupín Ligy majstrov Baníku Karviná to nestačilo. Košičania severomoravskému družstvu nakoniec v dramatickom a nervydrásajúcom stretnutí podľahli najtesnejším rozdielom 32:33, pričom rozhodujúci gól inkasovali v predposlednej minúte. Veľkou prekážkou pre hráčov Karvinej bol brankár Martin Pramuk, ktorý spoluhráčov v dôležitých momentoch neraz podržal a chytil aj sedmičku Konečnému. V závere stretnutia mu spoluhráči príliš nepomohli, keď nechali súperovi dostatok priestoru na rýchle protiútoky. "Škoda tohto zápasu. Chlapci hrali vynikajúco, no nebyť zaváhania v predposlednej minúte za stavu 32:32, keď sme stratili loptu a Radčenko z protiútoku dal rozhodujúci gól, hoci bol faulovaný. Za nepriaznivého stavu nám rozhodcovia ešte vylúčili hráča, pričom do konca chýbali len sekundy sa ťažko hrá," povedal so smútkom v hlase M. Pramuk. Jednogólová prehra ho mrzela oveľa viac, ako tie predchádzajúce. "V súboji s Karvinou sme boli viac ako 45 minút lepším družstvom, viedli sme dvojgólovým rozdielom, no doplatili sme na chyby. Baník má kvalitných hráčov, ktorí čakali na naše zaváhania v obrane i útoku a dokázali to patrične potrestať. Všetci chlapci hrali výborne a bolo v našich silách zdolať Karvinú," dodal gólman 1. MHK M. Pramuk.

Košičania sa prispôsobili rýchlej hre súpera, pričom útoky sa striedali a padlo aj veľa gólov. Divákom sa taká hádzanára páčila a aktérov na palubovke neraz odmenili potleskom na otvorenej scéne. "Z našej strany to bol dobrý výkon a nebyť spomínaných chybičiek výsledok mohol byť pre nás priaznivejší. Spoluhráčom v poli sa darila streľba z každého postu a 32 gólov v domácom prostredí je podľa môjho názoru dosť. Škoda, že nestačili na zisk čo i len bodu, ktorý sme si iste zaslúžili," pochválil hráčov v poli M. Pramuk. Po jeho úspešných zákrokoch rástlo sebavedomie spoluhráčom, ktorých výkon mal v tomto dramatickom súboji vzostupnú formu. "Chytalo sa mi dobre, no viac som si veril po strelách z diaľky. Potom sa roztrhlo vrece s protiútokmi, ktoré má Fr.-Místek i Karviná dobre nacvičené a hrajú na súperových ihriskách na 30 a viac gólov. Ak by sme stratili v poli menej lôpt mohlo to byť lepšie. Diváci nám vytvorili dobrú kulisu a hralo sa nám veľmi dobre, no opakujem škoda chyby v závere, ktorá nás stála zisk minimálne bodu," dodal M. Pramuk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.