Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Vlasatý na dargovskej trati s ďalším domácim titulom

Sportnet|Publikované 12. okt 2006 o 00:00

Po ročnej prestávke opäť ožil autokrosový areál Dargov - Dubiny, kde sa uskutočnili počas uplynulého víkendu posledné preteky slovenského a zároveň

aj maďarského šampionátu. Sečovskí organizátori očakávali viac ako štyridsať pretekárov z oboch krajín, ale nakoniec sa na dobre pripravenej trati predstavilo 36 jazdcov. Otvorený zostával súboj o majstrovský titul v divízii 3 do 1600 cm 3, v ktorej mali možnosť siahnuť naň viacerí jazdci. Predsa len najvážnejším kandidátom bol niekoľko násobný majster Slovenska Igor Vlasatý, ktorý nenechal nikoho na pochybách. Už v tréningu jasne naznačil, že myslí na najvyššie méty. Mechanici mali v posledných týždňoch oveľa viac práce na jeho bugine ako zvyčajne. Nevyhnutných opráva sa jeho stroj nevyhol po pretekoch domáceho šampionátu v Lučenci, kde pre zlomený záves predného kolesa musel predčasne odstúpiť. Problémy s motorom i prevodovkou ho prenasledovali v Sedlčanoch a tak počas uplynulého týždňa sa v dielni horlivo pracovalo na príprave buginy. V domácom prostredí dargovskej trate zúročil Vlasatý svoje dlhoročné skúsenosti a s prehľadom vyhral štvrté tohtoročné domáce podujatie. "Tentoraz som nemal žiadne problémy s technikou, všetko fungovalo dobre. Po poškodení motora v Sedlčanoch sme dali inú vačku a zdalo sa mi, že teraz išiel motor ešte lepšie ako predtým. Pred podujatím sme nastavovali aj podvozok, lebo sa nám nepozdával predný tlmič, ale to bolo všetko. V pretekov v Sečovciach i samotnej jazdy som mal veľmi dobrý pocit," hovorí čerstvý majster v divízii 3 do 1600 cm 3 Igor Vlasatý. Svoju zbierku slovenských majstrovských trofejí rozšíril o ďalší. Po úspešne zvládnutom tréningu vyhral aj kvalifikačné jazdy a zakaždým došiel do cieľa s dostatočným náskokom. "V samotnom finále sa snažil držať so mnou krok maďarský jazdec Radák, ale po dvoch kolách som už mal dostatočný náskok. Vyhral som systémom štart cieľ s čím som bol trocha aj prekvapený," povedal na margo pretekov pretekár z košického tímu Motosport Vlasatý.

Nielen on ale aj ostatní pretekári nešetrili slovami chvály na adresu organizátorov, ktorí pripravili veľmi dobrú trať. V tréningu bola prašnejšia, avšak v ďalších jazdách ju už organizátori výdatne polievali. "Tesne po skončení pretekov vyslovili viacerí jazdci spokojnosť s traťou i samotnými pretekmi, čo nás všetkých, ktorí sme priložili ruku k dielu nesmierne teší. Ak si zoberieme, že v akom štádiu sa slovenský autokros nachádza, tak na našom podujatí sa zišla celkom solídna konkurencia. Diváci mohli sledovať súboje 39 jazdcov v jednotlivých triedach, ktoré mali svoj náboj i dobrú športovú úroveň. Sme radi, že po ročnej prestávke sa nám podarilo za pomoci sponzorov pripraviť toto podujatie. V budúcom roku, by sme mali usporiadať jedno podujatie zóny, ktoré je zaradené v kalendári na september. Verím, že sa nám podarí získať dostatok finančných prostriedkov, lebo tie sú v konečnom účtovaní rozhodujúcim jazýčkom váh samotného usporiadania pretekov," povedal riaditeľ pretekov Adrián Kramer.

Súvisiace články