Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Vlašania sú rozčarovaní, harichovská kríza pokračuje

Bod doma je málo. Harichovčania uhrali s Margecanmi v dôležitom stretnutí len bod za remízu 2:2. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 13. sep 2013 o 00:00

Na čele šiestoligovej tabuľky sú dvaja nováčikovia, jedným z nich je Nálepkovo.

Na čele šiestoligovej tabuľky dvaja nováčikovia, jedným z nich je Nálepkovo.

SPIŠ. V zabehnutom rytme a so všetkým, čo k tomu patrí, pokračujú ligové súťaže v regióne Spiša. O prekvapenia, ale aj veľká sklamania nie je núdza.

Bude ďalšia päťka?

Po siedmich štvrtoligových kolách z trojzáprahu Spišská Nová Ves – Spišské Podhradie – Krompachy sú na tom najlepšie zverenci trénera Bartolomeja Ogurčáka.

Z piateho miesta strácajú na vedúcu priečku len štyri body a v sobotu hostia doma Vyšné Opátske.

Skalní domáci priaznivci tak riešia dilemu, či opäť sa naplní päťgólová domáca kvóta.

Do veľkej hernej pohody sa dostali Podhradčania, ktorí vo veľkom víťazstve nad Vysokými Tatrami sú na siedmej priečke a v ôsmom kole sa predstavia v Plavnici.

Nováčik z Krompách trpezlivo zbiera bod po bode. Čaká ho však veľmi náročný súboj vo Svidníku, lebo posledné mužstvo tabuľky ešte nezískalo ani bod a isto budú chcieť zlú sériu pretrhnúť proti Krompašanom.

Celý týždeň je hlavnou témou z partie piatoligistov zo Spiša súboj Spišských Vlách v Kráľovskom Chlmci.

„Nebol som na tom zápase, lebo som mal rodinnú oslavu. Len sprostredkovane viem povedať to, že aj tak skúsený a dlhoročný funkcionár, akým je Dušan Girba, trpko skonštatoval, že za celé desaťročia toto pri futbale ešte nezažil,“ povedal pri gratulácii k šesťdesiatke šéf vlašského futbalu Vladimír Baloga.

Vlašania po búrlivom priebehu prehrali gólom z pokutového kopu v 89. minúte.

Oveľa horšie z pohľadu inkasovaných gólov dopadli Rudňanci.

„Osem je veľa, no chýbali nám viacerí hráči a v Medzeve sa hrá ťažko. Treba na to čím skôr zabudnúť a sústrediť sa na zápas doma s Kalšou,“ zdôraznil vedúci mužstva OŠK Rudňany Peter Urich.

Jedine Folkmarčanom sa darilo bodovať naplno po výsledku 2:0 v Sokoľanoch, no práve na zverencov trénera Sasáka čaká v 8. kole šláger, keď hostia stále zlepšujúcu sa Rožňavu.

Harichovské trápenie

Zaujímavý pohľad je na čelo 6. ligy Podtatranskej. Na prvých dvoch priečkach sa usadili dvaja nováčikovia – prvé sú Kravany a druhé Nálepkovo. Nasleduje dvojica Helcmanovce – Smižany.

Nálepkovčania sú naďalej príjemným prekvapením. Vo veľkom derby nezaváhali ani doma proti AŠK Mária Huta.

„Nebolo to z našej strany najlepšie. Mohli sme to zahrať ináč, je to za nami a treba sa z toho poučiť, lebo znova hráme vonku v Spišskej Belej,“ zhodne skonštatovali po zápase v Nálepkove dvaja skúsení borci z AŠK Mária Huta Peter Puškáš a Alexander Suslov.

V piatom kole sa pozornosť sústreďovala do Harichoviec, ale tie znova neoslnili. Veď hostia z Margecian odchádzali nespokojní – ešte v 89. minúte viedli 2:1. Harichovčania nakoniec ratovali aspoň bod, ale ten im tak stačil na odpútanie z posledného miesta.

V nedeľu dopoludnia sa zverenci Mariána Blichu predstavia na ihrisku Popradu B. Dve veľké spišské derby budú v Margecanoch, kde hrá Levoča a Tepličania budú skladať reparát za pokazený kermeš proti Helcmanovciam. Rozbehnuté Nálepkovo sa predstaví na trávniku v Spišskom Bystrom.

Nedočkavo sa bude čakať na výsledok stretnutia Kravany – Hrabušice. Najľahšiu pozíciu majú futbalisti Smižian, ktorí hostia poslednú Hranovnicu. Lenže niekedy takéto stretnutia bývajú najťažšie.

Súvisiace články