Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Vlajkonosičom SR tretíkrát olympijský medailista-vodný slalomár Martikán

TASR|17. júl 2004 o 16:41

Bratislava 17. júla (TASR) - Slávnostný sľub prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi zložia 29. júla za výpravu slovenských športovcov, ...

Bratislava 17. júla (TASR) - Slávnostný sľub prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi zložia 29. júla za výpravu slovenských športovcov, ktorá bude štartovať na OH 2004 v Aténach, športová strelkyňa Andrea Stránovská a reprezentant v grécko-rímskom zápasení Attila Bátky. Vlajkonosičom slovenskej výpravy počas otváracieho ceremoniálu hier na olympijskom štadióne bude vodný slalomár Michal Martikán, olympijský víťaz v C1 z OH 1996 v Atlante a strieborný medailista z OH 2000 v austrálskom Sydney.

Aj na predchádzajúcich dvoch letných olympiádach sa dostalo tejto pocty držiteľom cenných kovov z najväčšieho sviatku svetového športu. Počas otváracieho ceremoniálu OH 1996 v Atlante pochodoval na čele výpravy so slovenskou zástavou zápasník-voľnoštýliar Jozef Lohyňa, bronzový medailista z OH 1988 v juhokórejskom Soule. Pred štyrmi rokmi v Sydney bol slovenským vlajkonosičom rýchlostný kanoista Slavomír Kňazovický - strieborný medailista v C1 na 500 m z Atlanty, ktorý sa v Aténach predstaví v úlohe trénera.

Súvisiace články