Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vlahovič: Verím, že hala bude opäť zaplnená

Aleksandar Vlahovič. Srbský legionár je ťahúňom košického tímu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 26. apr 2016 o 22:00

Basketbalisti KB Košice majú nôž na krku. Musia zvíťaziť.

Basketbalisti KB Košice majú nôž na krku. V úvodnom zápase série o tretie miesto prehrali na palubovke Interu Bratislava a dnes musia zvíťaziť. Posledný domáci duel v aktuálnej sezóne odohrajú východniari tradične od 18. hodiny v Angels aréne.

KOŠICE. Býkom v sobotu nevyšiel vstup do série hranej len na dve víťazstvá. V hlavnom meste si pripísali porážku 79:90.

„Bol to ťažký zápas, špeciálne kvôli tomu, že Interu sa darila streľba za tri body, čo nám robilo najväčšie problémy. Takisto sme mali ťažkosti v obrannej fáze, ktoré musíme odstrániť,“ povedal košický kapitán Aleksandar Vlahovič.

Hráči KB so súperom držali krok počas troch štvrtín. Doplatili však na herný výpadok v druhej desaťminútovke, v ktorej inkasovali až 32 bodov a potom márne doháňali náskok rozbehnutého Interu.

„Využívali naše chyby v defenzíve. Mali odkrytý priestor na streľbu a premieňali najmä pokusy z diaľky,“ objasnil príčiny nevydareného úseku hry srbský rozohrávač.

Musia si dať pozor 
na všetkých

Vlahovič bol najlepším strelcom Košíc v sobotňajšom stretnutí. Dovedna zaznamenal 24 bodov, pričom premenil aj tri trojky. V ofenzíve mu však dokázal sekundovať iba pivot Michal Baťka s 19 bodmi.

„Nezáleží na tom, koľko bodov dajú jednotliví hráči, pretože podstatný je tímový výsledok. Každý jeden hráč v tíme je dôležitý, a preto musíme všetci odovzdať na palubovke maximum.“

Na opačnej strane tradične hviezdil Radoslav Rančík. 36-ročný pivot Interu Bratislava neschádzal z palubovky a odohral takmer plnú porciu minút, keď na lavičke si oddýchol len 71 sekúnd.

Košické konto zaťažil 27 bodmi a piatimi úspešnými strelami spoza trojkového oblúka.

Najväčšou hrozbou pre býkov bude určite aj v druhom súboji o bronz.

„Je to veľmi dobrý basketbalista, ktorý tvorí až 60 či 70 percent úspechu Interu. Majú však v kádri aj ďalších kvalitných hráčov, a tak sa nemôžeme sústrediť iba na jeho bránenie. Musíme si dávať pozor na všetkých,“ zdôrazňoval Vlahovič.

Chcú sa vrátiť 
do Bratislavy

Víťazstvom v prvom zápase získal Inter nielen možnosť rozhodnúť sériu vo svoj prospech už dnes, ale najmä psychickú výhodu.

Zatiaľ čo Bratislavčania môžu, Košičania musia.

„U športovcov je normálne, že cítia pred každým súbojom istý tlak. Myslím si, že všetky zápasy sú o chcení. Ak ukážete túžbu vyhrať a ak necháte na palubovke život, vtedy máte veľkú šancu uspieť.“

Býci sa budú môcť oprieť aj o divácku podporu, pretože na všetky zápasy play-off prišli do Angels arény minimálne dve tisícky ľudí.

Motiváciou pre fanúšikov, aby opäť zavítali do hľadiska, môže byť fakt, že pre Košičanov to bude v každom prípade posledný domáci zápas v aktuálnom ročníku.

„Verím, že hala bude opäť zaplnená a fanúšikovia nám poskytnú dostatočnú podporu. My sa pokúsime zvíťaziť, aby sme sa mohli vrátiť do Bratislavy,“ uzavrel Vlahovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.