Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Pláteník mal ponuky od hráčok z Top 10, odmietol. Vysvetlil prečo

Vladimír Pláteník na ilustračnej fotografii s jeho bývalou zverenkyňou Naďou Petrovovou. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. dec 2017 o 10:14

Nového trénera má aj Tereza Mihalíková.

BRATISLAVA. Obdobie pred novou tenisovou sezónou 2018 prinieslo dve trénerské novinky v ženskom družstve trnavskej medzinárodnej akadémie Empire Tennis Academy.

Martin Hromec je nielen novým členom miestneho trénerského tímu, ale zároveň sa dohodol na spolupráci s víťazkou juniorského Australian Open 2015 Terezou Mihalíkovou.

Šéftréner akadémie Vladimír Pláteník bude viesť finalistku juniorského US Open 2014 Angelinu Kalininovú z Ukrajiny.

Prvým cieľom sú kvalifikácie grandslamov

Mihalíková predtým spolupracovala v rámci akadémie s Chorvátom Stefanom Vukovom. „Stefano musel odísť pre rodinné problémy, rozišli sme sa v dobrom. Nevedela som, čo očakávať od nového trénera, lebo ich nerada mením," uviedla Mihalíková.

"Na Martina Hromca som si však zvykla rýchlo. Je to super tréner a spolu dobre vychádzame. Teším sa už novú sezónu. Mojím prvým cieľom je dostať sa do kvalifikácie grandslamových turnajov,“ dodala.

Hromec sa dohodol s EmpireTennis Academy na 5-ročnej zmluve a s Mihalíkovou zatiaľ na jednoročnej.

„Je mladá, ako juniorka mala jeden obrovský úspech. Za mňa môžem povedať, že som nechápal, prečo už nie je vyššie v rebríčku WTA. Teraz to nezodpovedá jej výkonnosti. Mojou primárnou úlohou bude posunúť ju čo najvyššie,“ vysvetlil.

Pláteník mal atraktívne ponuky

Pláteník naposledy v Trnave viedol Rusku Dariu Kasatkinovú, ktorú posunul až na 24. priečku rebríčka WTA. Teraz bude preňho výzvou Ukrajinka Kalininová, ktorá je 158. na svete, bola aj na 148. priečke.

Angelina Kalininová. (Autor: SITA)

„Po skončení spolupráce s Kasatkinovou som mal ponuky od hráčok z Top 10. Nakoniec som sa rozhodol spolupracovať s Kalininovou. Je to aj preto, že ju trochu poznám. Chcel som pracovať s niekým, kto je samostatnejší, dospelejší, a nie je ešte vo svetovej špičke - lebo tam už hráčky nie sú ochotné robiť toľko zmien vo svojej hre," uviedol Pláteník.

"Kalininová je mladá, nie sú pri nej tie vonkajšie vplyvy, čo mi vyhovuje. Angelina bola výborná juniorka. Bohužiaľ, potom sa zranila. Pred dvomi rokmi mala operáciu ramena. Myslím si, že keď teraz bude rok, rok a pol dobre pracovať s tímom tu v Trnave, má minimálne na prvú stovku," dodal.

„Som šťastná, že Vladimír je môj nový tréner. Pozval ma do tohto klubu, pretože je tu šéftréner. Očakávam, že sa v renkingu WTA posuniem oveľa vyššie ako som teraz," uviedla Kalininová.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Empire Tennis Academy.

Súvisiace články