Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vladimír Gavalier gólom pokrstil Mini-ihrisko v Poprade-Veľkej

Sportnet|Publikované 14. okt 2005 o 22:00

Poprad-Veľká - Premiérovým gólom bývalého futbalistu a v súčasnosti futbalového rozhodcu a delegáta Vladimíra Gavaliera i šampanským včera pokrstili

na ZŠ v Poprade-Veľkej futbalové Mini-ihrisko s umelou trávou. Po slávnostnom akte si na ňom zahrali priateľský zápas žiaci z Popradu-Veľkej a FAM Poprad. Po Spišskom Bystrom a Kežmarku majú tak pod Vysokými Tatrami ďalšie Mini-ihrisko, ktoré bude slúžiť predovšetkým mladým talentom.

"Samozrejme sme veľmi radi, že sa nám podarilo otvoriť prvé futbalové Mini-ihrisko s umelým trávnikom v Poprade. Podarilo sa nám dostať do projektu, ktorý realizuje SFZ s UEFA, s Ministerstvom školstva, so samosprávou a samozrejme s FK Poprad. Pomohlo nám veľa sponzorov, ktorí aj dodávateľsky pripravili podklady pre toto ihrisko, uviedol prezident FK Poprad Milan Baran. Mesto hradilo z celého projektu 20 percent a ďalších 20 financoval FK Poprad, čo spolu predstavuje čiastku okolo 500-tisíc korún.

"Najväčšou výhodou je, že ihrisko bude slúžiť najmä v zimnom prípravnom období a hlavne mládeži. Chceme, aby sa do toho zapojili naši chlapci z FK Poprad, ale i z FAM Poprad. Aj preto je umiestnenie tohto ihriska v areáli ZŠ v Poprade-Veľká, pretože tu má FK Poprad svoje futbalové triedy, pripomenul M. Baran, ktorý pripustil, že ihrisko sa môže prenajímať a slúžiť aj pre komerčné využitie dospelých.

"Toto je však už jeho sekundárne využitie. Keďže ihrisko má aj umelé osvetlenie, chceme ho využívať čo najviac, zdôraznil M. Baran. Radosť z vybudovania Mini-ihriska mali nielen samotní hráči, ale aj tréneri.

"Sme radi, že po dlhej dobe sa tu niečo také vybudovalo. Verím, že to je len prvý krok a že tu budú pribúdať ďalšie takéto ihriska, ktoré tu chýbajú. Zrušilo sa totiž ihrisko v Matejovciach, v Spišskej Sobote i škvarové ihrisko za štadiónom FK Poprad. Preto som veľmi rád, že tento projekt vznikol a verím, že to podporí mládežnícky futbal v meste Poprad, konštatoval prezident FAM Poprad Milan Molnár. Tréningový proces, predovšetkým v zimnom období, by sa mal podstatne zlepšiť.

"Predpokladám, že to je stánok športovej školy, kde bude dominantné trénovanie ich tried. Chcem ale veriť tomu, že sa tu dostaneme aj my FAM Poprad, pretože si myslím, že to má slúžiť pre celú mládež popradského regiónu, doplnil na záver M. Molnár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.