Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Kazachstane sa mu najviac páčilo, keď prišla výplata

Martin Sopko ml. Do Košíc prišiel s bohatými zahraničnými skúsenosťami. (Autor: archív)
Patrik Fotta|Publikované 9. sep 2016 o 22:00

V lete sa pridal k mužstvu VK KDS Šport Košice aj smečiar Martin Sopko ml.

KOŠICE. Na klubovej úrovni obliekal 29-ročný volejbalista aj dres rodného Prešova. V Kazachstane v tíme VK Pavlodar získal v roku 2014 Kazašský pohár a o rok neskôr v lige striebornú medailu.

S Martinom Sopkom sme sa porozprávali nielen o jeho pôsobení v zahraničí.

Do Košíc ste prestúpili po dvoch rokoch strávených v Kazachstane. Čo vám pôsobenie v tíme VK Pavlodar dalo po športovej stránke?

Naučil som sa profesionalizmu a zodpovednému prístupu k volejbalu po všetkých stránkach. Je to dôležité, aby hráč mohol výkonnostne rásť a dával všetko čo môže svojmu mužstvu. Na druhej strane bolo pôsobenie v Kazachstane aj dobrodružstvom. Zažil som tam niečo nové a rozšíril som si obzory. Pracovalo sa tam v ťažkých podmienkach, hlavne čo sa týka cestovania na zápasy. Podmienky v družstve boli tiež občas neľahké. Obyčajný človek by nad tým možno aj krútil hlavou. V podstate som tam fungoval v takom režime, že som chodil z bytu do haly a späť. Sem-tam do toho nejaká reštaurácia.

Čo sa vám v Kazachstane najviac páčilo?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.