Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

VK PU tentoraz lídrovi nedokázal vzdorovať

Sportnet|Publikované 18. dec 2003 o 23:00

Prešov - Posledným vystúpením extraligových volejbalistov VK PU Prešov v tomto kalendárnom roku bola stredajšia predohrávka 2. kola nadstavbovej

časti na pôde lídra, VKP Bratislava. Hoci išlo o súboj prvých dvoch celkov tabuľky, vyznel úplne jednoznačne - 3:0 - pre domácich, ktorí tak zvýšili svoj náskok na čele už na štyri body.

"Nielen výsledkovo, ale aj herne a priebehom to bolo jasné," vrátil sa k vystúpeniu svojich zverencov tréner VK PU Richard Vlkolinský (na snímke). "VKP si v každom sete vybudovalo výrazný, až osembodový náskok, ktorý sme len pred záverom setov dokázali korigovať. Domáci mali zápas v rukách, dirigoval ich výborne hrajúci nahrávač Chochol, ktorý miestami predvádzal skutočne parádne veci. My sme síce solídne podávali, odtlačili súpera do siete, ale ani to nám nestačilo na lepší výsledok. Bratislavčania sú v porovnaní s nami, čo sa týka súhry, "za vodou", vyrábajú minimum útočných chýb. My sme ich, naopak, kopili a nezmohli sa na vážnejší odpor. Svoje urobil aj fakt, že som mal k dispozícii prakticky len osem hráčov, Tholt má problémy s chrbtom, Váhovský zasa narazené prsty. V tomto stave sme súperovi nemohli vážnejšie vzdorovať. Snaha síce bola, to nemôžem uprieť, ale príliš skoro sme sa po vlastných chybách na ihrisku opúšťali, chýbala mi väčšia viera a chuť pobiť sa."

Vysokoškoláci končia tento rok dosť doráňaní, v poslednom čase sa im zranenia sypú na hlavu, a tak sú pre nich nastávajúce sviatky doslova vykúpením. "Chcel som ešte pôvodne niekoľko rekondičných tréningov, ale napokon som sa rozhodol, že po piatkovom poslednom tréningu v posilňovni a hodnotiacom stretnutí s vedením klubu dostanú chlapci voľno. Niektorí toho majú skutočne plné zuby, potrebujú si oddýchnuť, veď doma neboli poriadne hádam tri mesiace. Stretneme sa opäť 28. decembra, deň pred turnajom O pohár rektora PU, ktorý organizujeme 29. a 30. decembra."

Extraliga pokračuje tretím kolom nadstavby až v budúcom roku, 10. januára 2004. Prešovčania si chceli tento termín preložiť, ich súper, Zvolen, však nesúhlasil. Padla im tak ponuka na zaujímavý turnaj do Poľska, kde by si mohli zahrať s kvalitnými súpermi. "Tento fakt ma mrzí, lebo potrebujeme hrať čím viac zápasov. Žiaľ, príliš to nevyhovovalo ani chlapcom, veľa z nich má v tom čase skúšky a iné školské povinnosti, ktoré nám zasahujú do prípravy," uzavrel prešovský tréner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.