Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

VK PU Prešov - VKP Bratislava 3:0

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Prešov - V dohrávanom stretnutí 5. kola extraligy volejbalistov na seba narazili dva celky z hornej polovice tabuľky, v ktorom VK PU Prešov porazil

VKP Bratislava 3:0 (22, 17, 22). Domáci Prešovčania sa súpera, ktorému sa tejto sezóny mimoriadne darí, nezľakli a podali doteraz najkvalitnejší výkon sezóny. Zaplnená hala videla moderný, rýchly volejbal, kde dominovali najmä podanie a pestrý útok na sieti. Prešovčania po vyhratom prvom sete v druhom doslova koncertovali, a keď zvládli aj tretie dejstvo, ktoré opäť uhrali v koncovke, pripísali si na konto cenné víťazstvo. Z vysokého herného priemeru čnel domáci univerzál Gešperík, ktorý bol kľúčovou osobnosťou víťazného celku. Dnes o 18-tej hodine sa 5. kolo extraligy dohrá v Humennom, kde privítajú VKP.

PREŠOV: Kempa, Červeň, Škvarek, Sopko st., Ondrušek, Gešperík (libero Váhovský). Hralo sa 87 minút, pred 500 divákmi rozhodovali Porvazník a Procházka.