Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

VK PU Prešov sa pripravuje na novú sezónu s omladeným tímom

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Prešov - Extraligoví volejbalisti VK PU Prešov majú za sebou v príprave na nový ročník súťaže už takmer sedem týždňov tréningov. Za ten čas

absolvovali podľa slov trénera Richarda Vlkolinského v denných viacfázových dávkach 170 hodín, dva turnaje vo Vyšných Hágoch a v Humennom a osem prípravných duelov.

"Objemy, ktoré máme za sebou, ma uspokojujú, ukazuje sa však, že musíme ešte veľmi veľa cibriť, lebo herná kvalita, ktorú ukazujeme, je ďaleko za mojimi predstavami," začal na margo prípravy R. Vlkolinský. "Tých vecí, ktoré sme zvládli, rozhodne nie je málo,

každý hráč dostal príležitosť, aby ukázal, čo v ňom je. Samozrejme, niektoré veci sa musia brať individuálne. Pomaly sa mi však po tých dueloch, ktoré sme odohrali, črtá osmička, na ktorej by som mal stavať. Samozrejme, dvere nezatváram pred nikým. Navyše, čaká nás dosť nabitý program, za súpermi pocestujeme do poľského Rzeszowa, maďarskej Kazincbarciky, privítame doma opäť Rzeszow a počas budúceho víkendu nás čaká domáci turnaj, kde by sme sa mali stretnúť s Púchovom, Dubovou, Humenným a poľskou Bialsko-Bialou. Hráči teda budú mať dosť príležitostí presvedčiť o svojich kvalitách."

Po sezóne nastali v Prešove pomerne výrazné posuny, na lavičke nahradil Daniela Oravca práve R. Vlkolinský, zmeny nastali aj vo vedení klubu, keď v prezidnetskom kresle nahradil Igora Gulu Martin Velecký. Výrazná bola aj obmena kádra. Do Česka prestúpili Vartovník a Vokál, do Púchova Repák a hosťovanie skončilo Litvovi a Špačkovi. Hoci to vyzeralo, že družstvo opustí aj kapitán Boris Kempa, napokon sa s Prešovčanmi dohodol a v novej sezóne by mal byť, najmä čo sa týka skúseností, jedným z ťahúňov tímu. Ku Toryse sa vrátili odchovanci Žilka (St. Ľubovňa) a M. Hrivnák (študoval v Česku). V kádri je tak momentálne trinásť hráčov, štrnástym na tréningoch je junior Varchola. "K dipozícii mám tieto mená: nahrávači Kempa, S. Soták a Feňo, smečiari M. Sopko st., Ondrušek a Žilka, blokári Škvarek, Červeň a M. Hrivnák, univerzáli Gešperík a Tholt, liberá Varchol a Váhovský. Doterajšieho libera Ondruška som posunul na jeho pôvodný post smečiara, na libere ma ešte čaká asi dlhé rozhodovanie, ktorého z dvojice zaradím do základu. Je to citeľné omladenie a plním tak vlastne želanie výboru o práci s perspektívnym materiálom. Netajím však, že by som privítal v kádri ešte skúsenejšieho hráča na post prijímajúceho smečiara," uvažoval R. Vlkolinský.

Po uplynulej sezóne, v ktorej obsadili Prešovčania piate miesto, sa dosť hovorilo o finančných problémoch a pozdĺžnostiach voči hráčom a trénerom, ktoré nyvtvárali príliš dobrú klímu. Nový prezident klubu prisľúbil v tomto smere vyčistiť stôl... "Pokiaľ viem, hráči dostali peniaze, ktoré im bol klub dlžný, v tomto smere sa veci pohli. Snažíme sa komunikovať o každom probléme, ktorý by mohol byť na škodu veci a narušiť atmosféru prípravy. Na stole napríklad už mám hráčske zmluvy pre celý káder, takže nás čakajú v najbližších dňoch individuálne rozhovory s hráčmi o ich predstavách a predstavách vedenia," dodal R. Vlkolinský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.